Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zzola

    félisten

    válasz Willie #30209 üzenetére

    OTP-s kártyával működik már a Garmin Pay, szeptember 5-e óta.

    [ Szerkesztve ]

  • sifarr

    senior tag

    válasz Willie #30209 üzenetére

    Az "Erste Kolléga Extra Forint Bankszámla MPZ (MON)" csomagot néztem ki.
    Hát, a linklelt kondíciós lista 2. oldalán ez olvasható:
    2019. január 1-től A Bank megszünteti az Erste Kolléga, Erste Kolléga Extra, Erste Manager Plusz Forint Bankszámlák, valamint az Erste Kolléga Plusz Devizaszámla értékesítését. Kivétel: az Erste Kolléga Plusz Deviza Bankszámla nyitására továbbra is jogosultak azok az ügyfelek, akik rendelkeznek 2019.01.01 előtt megnyitott, jelen
    hirdetményben szereplő Erste Kolléga, Erste Kolléga Extra, valamint Erste Manager Plusz Forint Bankszámlával.


    Eszerint a kinézett erste-s csomagot már nem kérheted. Kérdezz rá a munkahelyeden, hogy milyen csomagok elérhetők jelenleg, új szerződéssel.

  • axioma

    veterán

    válasz Willie #30209 üzenetére

    Az erstenel me'g a partner ceges kollega plus-nal is az utalasnal a tr.adot nem uszod meg, van olyan bank ahol igen (unicredit, raiffeisen). Persze ha nemigen utalsz akkor ez nem szempont, csak jo tudni.
    Hitelnel nem feltetlen elony ha ott vagy regota... legalabbis szemelyi kolcsonnel anno jobb volt ha nem is voltam ott, uj ugyfelnek jobb kondiciot adtak (bar az cib volt aki jot adott, Raiff szarabbat premium szamlaval, mint utcarol kaptam volna). Igaz, ki tudja hogy lakashitelkent is igy van-e... de minimalis kenyelem hogy nem kell kikerni a szamlavezeto banktol a 3 havi kivonatot, jobb kondit arra adnak altalaban ha jo a fizud es a hitellel egyutt vallalsz vmi termeket fizetni-fenntartani.

  • sifarr

    senior tag

    válasz Willie #30213 üzenetére

    ... az "Erste Kolléga Plus" csomagra gondoltam.
    Hát, nem egy nagy durranás. A tranzakciós illetéket kifizettetik az utalásoknál, ráadásul a 20 ezerig való illetékmentességet "megvonva".
    A számla- és kártyafigyelésnek havi díja van. Az üzenet már érkezhet ingyenes push üzenetben is, ha sms-t választasz, akkor 25.-/db.
    Ennél nem rosszabb akár a Gránit Sztár vagy a sima Digitális, még olcsóbb is. Munkahelyi banki szerződés sem kell hozzá.
    Ha nem idegenkedsz attól, hogy 2 vagy 3 év múlva esetleg újra bankot váltsd, akkor a bankmonitoros Unicredit Partner Aktív Zéró vagy a CIB ECO a kinézett Erstenél jobb, ezek valóban ingyenesek.
    A későbbi hitelfelvétellel ne kapcsold össze a mostani bankválasztást!
    Majd amikor a hitelt fel akarod venni, akkor kell a hitelre ajánlatokat kérni, és vállalni hogy ott vezeted a bankszámlád, oda kéred a fizetésed, ha így olcsóbb a hitel (mindig olcsóbb). A bankválasztást akkor a hitelfeltételek döntik el, nem a bankszámla kondíciói.

    A Garmin kérdéséhez nem tudok hozzá szólni. Nincs mindenhol. Ha elengedhetetlen, akkor meglehet egy "rosszabb" számla lesz a mégis jó.
    Az appok hasznáhatósága ízlés kérdése. Problémák olykor mindegyikkel vannak.
    Hogy neked melyik feküdne legjobban? Ez csak a gyakorlatban dől el.
    Én mindenevő vagyok (CIB, rafi, régebben Gránit). Mind különbözó stílusú, de én mindegyikkel elvoltam. Más érzékeny rá, csak egyféle jön be neki.

    (Egyébként Wise. Amíg a hitel nem aktuális, addig nem találsz jobb hazai bankszámlát forintra és egyben devizára is, feltételek nélkül.)

Új hozzászólás Aktív témák