Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz runner 125 #4149 üzenetére

    nem hogy keszpenzfelvetelkent, de MAS BANKBAN tortent keszpenzfelvetelkent, ami a letezo legdragabb kategoria (illetve nehany banknal a kulfoldi KP-felvetel dragabb)

    en egyszer mar duhongtem ezert, de mas is, ha jol emlekszem tavaly/tavalyelott kapott hivatalos elmarasztalast ezert a posta, azota ugy tudom kotelesek valahova kifuggeszteni a tajekoztatast errol (amit persze ugysem olvas el senki, a postas meg nem szolna am, hogy ezzel baromi rosszul jarsz...)

  • cocka

    veterán

    válasz runner 125 #4149 üzenetére

    A MAGYAR POSTÁN SENKI NE fizessen bankkártyával

    Ezt a kérést nem nehéz betartani, hiszen a postán nem is lehet kártyával fizetni.

    utánvétes ajánlott levél feladási díja 1.800 FT volt. .. nem vicc, ezernyolcszáz.

    Szerintem aki kicsit is utánanéz annak, hogy mennyi egy utánvétes levél (mellesleg ajánlás nélkül utánvéttel fel sem adható) feladásának díja, az ezt tudja. Mit gondolsz az apródon, hardverapron, vaterán és társain miért az előreutalást részesítik előnyben? Mert a kutya nem akarja a magyar postát pénzelni, ha nem muszáj.

    Amúgy meg ördögi kör az egész, mert amikor ilyen helyeken vásárolsz kiírják (többek közt ugye itt is), hogy SOHA NE UTALJ ELŐRE, az üzletet mindig személyesen bonyolítsd.

    Egyrészt ha nem utalsz, akkor csak az utánvétes megoldás marad, ami mind a vevőnek, mind az eladónak drága, másrészt ha csak személyesen vagy hajlandó üzletelni csomó vevőtől esel el, illetve csomó eladó ajánlata szóba sem jöhet.

    de MAS BANKBAN tortent keszpenzfelvetelkent, ami a letezo legdragabb kategoria

    Én úgy tudom, hogy a postai az idegen bankosnál valamelyest olcsóbb, de itt max. pártíz forint eltérésről lehet szó.

    a postas meg nem szolna am, hogy ezzel baromi rosszul jarsz...)

    Maradjunk annyiban, hogy a sokkal inkább profiljukhoz illő csomagfeladásnál sem remekelnek. Egyszer szerettem volna megtudni egy relatíve széles, de könnyű tárgyról megtudni, hogy levélként feladható-e. Mondom a méreteit, a kedves ügyintézőnek elképzelése sem volt arról, hogy az mekkora lehet. Holott neki elvileg kutya kötelessége tudni, hogy milyen méretű küldemény fér bele a levélként feladható kategóriába. Utána egy postás ismerősöm mutatta meg, hogy az ÁSZF hanyadik eldugott kis pontjában lelhető fel az a mérethatár, amit a levelekre meghatároztak. Szóval akárcsak a bankok esetében, ha te magánemberként betanulod az ÁSZF-et, esküszöm okosabb leszel bármelyik ügyintézőnél. :D

    a kérdésemre felelet, h tudok-e kártyával fizetni.

    Felelt, csak nem a helyes választ mondta, mert az úgy hangzott volna, hogy NEM.

Új hozzászólás Aktív témák