Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dredjudge84

    őstag

    válasz Hovi #27258 üzenetére

    Én sem szeretem nagyon hidd el, csak azért pár 1000 Ft-ot apróban (értsd 2000, 1000, 5000 címletek) tartok magamnál, de ezenkívül én is mindent számlán tartok. Nekem is kényelmesebb a telefont oda nyújtani fizetéskor. Például ha beülök valahova kajálni azért is tartok magamnál mondjuk 500-ast, hogy tudjak annak ellenére is borravalót adni, hogy kártyával fizetek.

    [ Szerkesztve ]

  • #33802016

    törölt tag

    válasz Hovi #27258 üzenetére

    "Itt a kp sem segített, mert nem mentek a pénztárgépek."

    Ilyen esetben nem megy a régi nyugtás dolog?

    "Utálom a kp-t. Koszos, büdös. Indulás előtt nézd meg mennyi van, kell-e hozzá. Áh, XXI. század. Ezt már nem akarom. "
    Tudtad? A pénzt rendszeresen fertőtlenítik, cserélik. Erre is vannak előírások szabályok. Ez az atm és a bankokhoz, forgalomba kerülő pénzre vonatkozik, időről időre, körforgás szerűen.

    'XXI. század"
    Egy gombnyomás és volt lóvé, nincs lóvé ;] Akiknek Sperbankban volt a számlájuk és nem volt más pénzük, azok biztos boldogok voltak. "XXI. század"

    A digitalizáció nem rossz dolog, de az is lehet egy véglet, meg probléma forrás. Egyensúly a lényeg.

    A kártyás fizetésben a jó, hogy nem kell visszajáróval foglalkozni, praktikus, minden meg van "egy helyen".
    De nem vehetsz pl 3 lisztet, ami darab korlátos, 3x ugyan azzal a kártyával egymás után, hiába vagytok 3-an és lenne erre jogosan lehetőség. Inkább készpénzzel fizess, mondta a néni (true story).

    "De nem is ezen van a lényeg, hanem folyamatosan úgy állítod be a kp-t, mintha azzal csak bűnözők fizetnek. "
    Az nem a kriptora jellemző? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák