Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz mikk2000 #89953 üzenetére

    Lehet olyan regi/ritka, hogy a tipus alapjan beazonosithato a szemelye vagy a lokacioja ;]

  • #68216320

    törölt tag

    válasz mikk2000 #89953 üzenetére

    "... digitális bemenetről se képesek teljes feketét előállítani, nem értem akkor te mit szeretnél VGA bemenetről ..."

    Szerintem nem érted a problémát. Nem az a gondom, hogy a fekete nem elég fekete.
    Az a kiinduló helyzet, hogy például a 16:9 monitoron, 4:3 kép esetén jó esetben erősen sötétszürke érhető el, míg a 4:3 arányon kívüli területen (bal/jobb fekete oszlop) a monitor a tőle telhető feketével jelenik meg. Vagyis amikor egy fekete képet nézek a monitoron, akkor 4:3 területen világosabb az egész, mint a két oldalán maradó 16:9 területen.
    De ugyanez megvan más képarányú monitoromnál is, ha a kép nem töti ki a display-t teljesen. És nem lehet gamma, fényerő, kontraszt megoldásokkal ugyanarra a szintre hozni.

    Ha ettől pontosabb választ tudsz adni, akkor legyen:

    A monitorok:
    - Dell U2412
    - Benq G2222HDL
    - Benq BL702A

    A gépek amelyeknek rendben van minden esetben a fekete :
    - Videoton TVC
    - Enterprise 128

    Ahol világosabb a fekete, mint a screen-en kívüli területek
    - Amiga 500
    - Amiga 600
    - Amiga 1200
    - Amiga 4000D

    "... tehát elképzelhető hogy egyszerűen masszív alapzajról van szó, talán épp a végső kimúlás előtti állapotban csönget egy picit mielőtt az utolsó agyonszárad kondi is a tetején szétnyílva kileheli a lelkét."

    Nem, nem képzelhető el, hogy alapzaj vagy kimúlás előtti, kiszáradt kondik legyenek.
    Mindegyik gépem felújított, folyamatosan karbantartott, aktív használatban lévő gép hibátlan működéssel.

    "Mindazonáltal a titkos tipusú monitor ha a menüjében nem is, lehet egy hozzáadott szoftverrel szabályozható akár a színtér az rgb vga bemenetre."

    Már egy előző hozzászólásban is említettem, hogy nem PC-ről van szó, de gondolom most akkor a lista alapján is világos. Ilyen módon semilyen szoftveres állítás nincs gépi oldalról.
    Illetve azt sem értem miért számít a monitor típusa, de tessék, ott a lista.

    Több kábelem, adapterem van, köztük olyan amit magam csináltam. Szóval nincs kábel probléma sem.

    Várom akkor a pontos diagnózist!

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz mikk2000 #89953 üzenetére

    Típustól független, általános fogalom, hogy minden kijelzőnek van egy fizikai feketeszintje. Képcsőnél mondjuk ezt jó mélyre be lehetett állítani, LCD-nél már megjelentek a gondok, átütött rajta a háttérvilágítás.

    Viszont az sem jó dolog, amikor az LCD-nek van egy alapszintje, de a videójel / műsorjel feketéje még ebből is kiemelkedik.

    Ilyenkor egy TV-n a Brightness lejjebb húzásával próbálhatjuk lejjebb vinni a videojel alapszintjét, hogy egy szintbe kerüljön a kijelző hardveres feketéjével. Ilyen igény előfordul néha HDMI-kapcsolatnál is, noha általában a gyári alapérték (pl. 100/50) optimális, de láttam már kivételt is.

Új hozzászólás Aktív témák