Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz hcl #72636 üzenetére

    Pontosan tudom melyik érték mit állít. Van VR Voltage Limit is, ami 1520mV, ami az adott processzormag biztonságos limitje. Amúgy ez is vehető lejjebb, de nincs értelme különösebben. Tudom, hogy az AC LoadLine a VID értéket állítja dinamikusan magasabbra, tudom, hogy a DC LoadLine gyakorlatilag nem állít semmit VID tekintetében, a teljesítmény mérés korrekciójához van rá szükség és így tovább. Egyszerűen az nem megy a fejembe, hogy miért írta valaki, hogy az alacsonyabb értékre vett AC LL (esetünkben alacsonyabb csillapítás, ami kevesebb VID érték boost-ot jelent, tehát kvázi alacsonyabb feszültséget kér a VRM-től pluszban) miért jelent a VRM-re nagyobb veszélyt??? Nem értelmezhető ez számomra és ezen akadok fent. Ezért kértem a segítséget, hátha tudtok valamit a témában amit én nem. És ha igen, szeretném megérteni miért van úgy. :)

    Van egy "LoadLine Calibration" nevű megoldás, ami közvetlenül befolyásolja a VRM-et és ezzel a tényleges VCore értéket, na az működik úgy tényleg, hogy kisebb ellenálláson nagyobbat erősít. De az egy másik megoldása a dolognak, most nem erről van szó. Anno még a Pentium4 idejében, amikor nem lehetett ezt BIOS-ból állítani, de az alaplapon ADP3180 volt (nekem Asus P4C800 alaplapom volt), forrasztottunk egy trimmert és lehetett állítani az erősítést. Így a megugrott terhelés miatti esést korrigálta szépen. (mondjuk ez anno idle módban is rápakolt, de alacsonyabbra véve a VCore értéket a kívánt értéknél végül megkaptuk a kívánt feszültséget stabilan idle-load esetén is) Na, a mai napig hasonló megoldás a LoadLine Calibration az alaplapokon csak biosból lehet állítani. Itt tényleg elpukkanhat a VRM, megdobja a feszültséget rendesen és tényleg kisebb ellenállás esetén nagyobbat emel.

    Viszont a CPU-ba integrált ACLL/DCLL nem ilyen. Nem állít közvetlenül semmit és az AC LL ellenállás állítása pont ellenkező hatással van, mint a LLC ellenállás változása. Pontosan ezért nem értem valakinek az állítását, miszerint ha alacsonyabbra veszem, akkor elpukkanhat a vrm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák