Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csabyka666 #43604 üzenetére

    PFC-nélküli tápoknak jó a szögletes jel is, pláne amivel régebben lehetett találkozni, ahol a bemenetnél az induktív szűrőtagokat egyszerűen kispórolták, rövidzárral helyettesítették. (Vagy csak direkt "jót akartak" a régifajta, négyszögjeles UPS használatához?)

    Ahol viszont a tekercses szűrőkörök megtalálhatók, az induktív hatások miatt ott már nem jó a négyszögjel, a kváziszinusz sem feltétlenül. Nem csak torzul a jel ilyenkor, de olyan induktív feszültségimpulzusok, túllövések generálódhatnak, ami már káros lehet, vagy jobb esetben csak letilt tőle az inverter.

    Passzív PFC-nél, ahol már egy komolyabb értékű, vasmagos induktivitás szerepel a tápkörben, vagy aktív PFC-nél, ami szinuszos betáphoz van tervezve, oda olyan UPS kell, ami ezt tudja biztosítani. (Vagy legalábbis nekem nincs róla tapasztalatom, hogy a kváziszinuszt mennyire tolerálja.)

    Motornál is ez okozhat gondot, hogy induktív terhelés, noha én nem zárom ki, hogy ha elindul, működik, akkor működik és annyi. Hacsak a tekercs szigetelését nem viselik meg a feszültségtranziensek, amitől áthúzás keletkezhetne, erről talán oszcilloszkóppal lehetne meggyőződni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák