Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Lompos48 #22836 üzenetére

    Köszönöm az infókat mindenkinek.

    Tényleg ez lesz a gond, mert az általam olvasott 300-400mW-os kimeneti telj. gondolom a maximális kimenő feszültség mellett értendő (ami ha jól sejtem kb. tápfesz - 0,6-1V).
    Itt viszont 1V vagy esetleg 2V kimenő fesz kellene, a fejhallgatónak.

    Közben rendeltem egy ilyen 0,5W-os erősítő kit-et is: [link] , kicsit "ágyúval verébre" kategória ide, de lehet a gyorsaság érdekében mégis így fogom ideiglenesen berakni, két erősítő egymás után.
    De azért ez a két tranyós megoldás is érdekelne, mert ez tényleg nem tűnik túl bonyolultnak próbanyákra sem.

    Képet rakok fel majd késő du., csak most nincs nálam a német leírás (abban van csak), és mint kiderült az nincs fent a Conrad honlapján.
    De emlékezetem alapján elég hasonló az első rajzhoz.

    A legegyszerűbb 2 tranzisztor hozzáadásával és az IC kimenet meg hangszóró (fejhallgató) közé:
    Akkor konkrétan a BC637 és a BC640-et ajánlod (gondolom ez egy pár lehet) ?
    Ha a tápfesz 7,5V-9,5V (egy 9V-os elem) lesz ideiglenesen, az elég neki ?
    Bár nem tudom mennyit is fogyaszt ez a fejhallgató meghajtással együtt, azt sem akarom, hogy pár óra alatt leszívjon egy nem éppen filléres 9V-os elemet (tölthetőm egyenlőre nincsen).
    Mindenesetre megnézem, hogy ezek a tranyók beszerezhetőek-e.

    A kimenet elé az 1000uF-os kondi is szinte biztos hogy külön fog kelleni, a mostani kitben nem rémlik hogy ilyen nagy érték lenne (na meg valoszeg azért sem, mert nem fejhallgató meghajtásra való).
    Ide nem kell LowESR, ugye ?

    A másodikat még nem értelmeztem, az számomra bonyolultabb.
    Miben lehet az jobb amúgy erre a célra ?
    Két feszes betápot viszont kerülném ha lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák