Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cashback

    őstag

    válasz zka67 #18899 üzenetére

    Példát mondtam az alaplappal. Azért ezt, mert központi egység a számítógépben.
    Teljesen mindegy melyik bővítőkártyát hozom fel. Elvi felépítés a lényeg (illetve hogy a pc-hez kapcsolódik... más áramkör teljesen hidegen hagy).

    Az a baj hogy nagyon sokan a bonyolult elektronikai dolgokat keverik a számítógéppel.
    Szóval előfordulhat hogy majd a jövőben kihívnak valahova hogy egy DVR-es kamera rendszert kellene megjavítani, de az nem számítógép... gőzöm sincs milyen elven működik (tippelgethetek, de max ennyit tudok) - az más ha mint bővítőkártya van pc-ben, de magához a kamerához akkor sem kell hogy értsek, mert ennyi erővel akkor digitális képalkotást is tanulhatnék.

    Lehet hogy most meglepő lesz amit mondok, de az elektronika tanáromat idéztem mikor a 16rétegű dolgot említettem meg. :C
    (én passzolom a dolgot, hogy ténylegesen mennyiből áll... nem változtat semmit a dolgokon - szétszedni nem lehet, akkor békén kell hagyni)
    Erre egyébként rákerestem a neten, de sajnos nem találtam részletes leírást róla, így mondhatni elfogadtam az ő álláspontját.

    Mellesleg az öreg semmit nem ért a számítógépekhez (ma kiderült ez mikor leírta a saját gépe "hibáját"). Elektrotechnika tanár... én sem várom el tőle hogy értsen ahhoz ami nem a szakmája. :B

    [ Szerkesztve ]

    Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

  • cashback

    őstag

    válasz zka67 #18899 üzenetére

    Cáfolom a 4rétegű dolgot és kivételesen igazat adok a tanár úrnak.

    Idézet: [link]
    "Az elkészült lapok akár több rétegben is egymásra helyezhetők
    (akár 48 réteg is kerülhet egymásra), így nagyon komplex áramkörök is kialakíthatók akár három dimenzióban is."

    [ Szerkesztve ]

    Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zka67 #18899 üzenetére

    Ilyeneket mi is szereltünk sokszor, de nálunk az volt a módi, hogy azonnal tettünk fel csere készüléket az ügyfélnél, a kamera meg ment vissza garanciába. Bár voltak komolyabban hozzáértők is nálunk, de valahogy ők sem akartak maguktól foglalkozni ezekkel. ;]

    Ez olyan, mint hogy felépítettek egyik városban mikrohullámú átjátszó láncot, 3 darab kettő lan csatlakozós ARM alapú Linuxos minipc-vel, csak semmiféle villámvédelemről nem gondoskodtak, így minden vihar után kellett menni kicserélni a lánc valamelyik elemét a kémények tetején.
    Konfig volt a legszebb, egy UTP volt lelógatva a kémény aljáig, hogy ne kelljen mindig felmászni baromi magasra. ;]

    Lompos48: le a kalappal az előtt, aki kijőve az iskolapadból fejből nyomja a forgatónyomaték képleteket. Egyik-másik motor típusnál, pl. reluktancia motornál olyan hosszú, hogy nem fért el hosszában felírva a tenyeremre... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák