Új hozzászólás Aktív témák

  • razorbenke92

    senior tag

    válasz teo77 #93153 üzenetére

    Szia!

    Az USB Type-C egy csatlakozó szabvány, és nem protokoll. Azért megtévesztő, mert az USB maga a fizikai csatlakozók és a protokoll szabványa is volt.
    Ezzel szemben az USB-C egy elsődlegesen USB kapcsolatra, de nem kizárólagosan arra használható csatlakozót jelent. Kommunikáció szempontjából futhat benne még akár PCIe is. Tápellátás tekintetében pedig szintén sokminden lehet, de amit keresel, az valószínűleg a PowerDelivery (PD)

    Az autókban általában feltűntetik mire képesek a csatik, nekem 3 féle is van:
    - A tükör mögött egy szimpla 5V-os a dashcamnek
    - A multimédia alatt 2db 15W-os
    - A hátsó üléseknél 2db PD, talán 27W-os, de még nem néztem meg.

    A PD egyébként 200W-ot csak akkor tud, ha a laptop/eszköz tudja használni az EPR feszültségeket* (Extended Power Range). Enélkül a maximum 20V 5A.

    De a teljesítmény attól is függ, hogy az adott eszköz fel tudja e venni a teljesítményt az adott feszültségen. Pl. van olyan PD eszköz, ami 2.1A-nél korlátoz, legyen az 5V, 9V vagy 15V. Ha a PD forrás nem tud csak 9V-ot adni, akkor megáll a töltés ~19W-nál. De ha a PD töltő tud 15V-ot adni, akkor 31.5W lesz a töltés.

    * Ilyen gépet még nem igazán láttam. Olyat már igen, ami két type-c segítségével kap 2x100W-ot dokkolóból.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák