Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz biker #6782 üzenetére

    Köszi a leírást, így már világosabb azért. :R
    Hát igen, ez akkor így elég problémás tényleg.
    Kezdve azzal, hogy 2 relé kell...
    De mondjuk ez RET-nél volt ez a relé, és valami eléggé jó márka.
    Úgyhogy könnyen lehet olcsóbb is a relé.
    Meg szerintem az 50A sem kell, ezt majd megnézem otthon egy kis terheléses teszttel.
    Csak alatta meg (legalábbis a RET-nél) 20A-esek voltak, az meg kevés.
    "egyszerre nem lehet a kettő zárt" Hmm, akkor mi történne amúgy ? Mivel ez így párhuzamos kapcsolás, a fesz nem lehet több, nem ? Az előző hálózatrészt (ami a szolgáltatóé) meg nem "védi" a villanyóra ?

    Vagy akkor most ez azt is jelenti, hogy a nappali és az éjszakai áram fázisa adott időpillanatban nem azonos ?

    "10ms-enként van egy nullapont." Na ezt akkor így mégsem értem, az egyik nullapontnál lekapcsol a nappalin lévő 1. relé, majd az ezzel az árammal vezérelt 2. relé ezt érzékeli, és a következő nullátmeneténél (ami 10ms-on belül lesz) bekapcsolja az éjszakait.
    Mondjuk ha a nappali és az éjszakai egyáltalán nem egy fázisban megy, akkor a következő azonos fázist kell kivárni ( legalábbis ha nem akarok kétszer azonos előjelű félhullámot, vagy ez nem is annyira gond ?) , ez tényleg 20ms. :F

    A jogi vonatkozásáról tudsz amúgy valamit, hogy most ezt hivatalosan lehetne-e vagy sem ?
    Elvileg a villanyóra után vagyok már, ott már azt csinálok amit akarok, nem ?

    Hmm és mi lehet egy ilyen szünetmentesben ?
    Van otthon egy régebbi (és márkára sem valami túl jó), az akksija nagyon szar volt már, szét is van amúgy épp szerelve. Megpróbálom majd megnézni, hogy abban mit használtak. Vagy keresek egy service manualt egy szünetmenteshez.

    "ha 20ms alatt akarsz maradni, csak a 10ms jöhet szóba, ehhez mi kell?"
    Hát nem biztos hogy kell a 10ms, ezt ki kéne próbálni, hogy mit bírnak el az eszközök.
    Mi lehet az, ami érzékeny lehet erre ?
    Elvileg a számítógép az lehetne, de az egy jobb minőségű táppal, főleg a max. teljesítményénél jóval lejjebb járatva nem lesz gond.
    TV, dekóder, digitális vezérlésű mosogép, stb. ?
    Vagy mi lehet erre érzékeny ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák