Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    válasz Attix70 #67650 üzenetére

    Igen, ilyet találtam már én is:
    SMDJ24CA datasheet
    Már csak azt segítsetek kitalálni, hogy a kétirányú védelem, és az egyirányú közt mi a különbség? A nyilvánvalón kívül. :D

    Wiki: "Egyenáramú áramkörökben egyirányú szupresszor diódákat használnak"

    Ha a túláram ellen védi a betáp oldalt, és véletlen felkúszik a tűréshatáron túlra huzamos ideig (Clamping
    Voltage 38.9V), akkor nyit, és... ?

    Ez egy ipari cucc, tehát (sajnos ezért vagyok ennyire anti konkrét) finom 24VDC re van tervezve a betáp oldal is, nem ugráló akármire, tehát minek a TVS dióda akkor? (a user error-on kívül, ha 48V-ot adnán neki)
    Ha meg a betáp meghibásodása esetére van ez kitalálva, akkor ha nincs benne, hogy működhet üzemi feszültségen(24V)? És felkúszik az áram így dióda nélkül, akkor beengedi az áramkör belsőbb részeibe, és azt égeti el a delej?
    Ha meg van dióda, akkor az füstöl, és? Alaphelyzetben egy zárt eszköz ez a TVS dióda, akkor ha elkezd működni, akkor a betápot lehúzza földre, és ez a rövidzár elfüstöli a diódát. Aztán a dióda mint állandó rövidzár marad az eszköben (miután elégett), vagy teljesen kiég, és nyitott állapotban lesz égés után? (ez az utóbbi lenne logikus).

    A gondolatmenetemmel csak arra akarok rájönni, hogy amikor 48V-al elfüstölték, akkor mért nem ment tönkre az eszköz.

    Köszi mindenkinek a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák