Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz SAJ-NOS #50167 üzenetére

    Ha a power Bank"in"-t USB töltőbe dugom, akkor ami kijön a csövön alapon töltődik a PB.

    Attól függ, itt is lehet 1A, 2A, amit a power bank szintén azonosít.
    - Ha a feltüntetett input 1A, akkor többet nem fog felvenni, 2A-os töltőből sem.
    - Ha a feltüntetett input 2A, de a tápforrás 1A terhelhetőségű, akkor csak 1A-t szabad felvenni.

    Azonban a PB. out-ba teszek terhelést valamilyen fogyasztót (kicsi pl. 200mA vagy túlárammal), akkor nulla kimenő áramot ad ki. Miközben feszmérővel 5V létezik a 2 szélső madzagon.

    Ezt nem nagyon tudom értelmezni az én fogalmaim szerint, 200 mA nem túláram, nem is nulla áram. Ha meg nulla áram, akkor nem lehet feszültség (terhelés alatt).

    És nem szedem szét, ha nincs tudásom miféle kémia van benne a szurok alatt!

    Pedig egyszerű, egy műanyag lapka volt az akkun, ha jól emlékszem, amit szikével kipattintottam, alatta volt két kis kupak. Ha azt is leveszem, a cellák belsejébe látni.

    Ilyen felépítéssel, 5 V töltőfeszültséggel, nyilván nem lehet Li-ion, csak ólomsavas (de ez nem folyik ki, mert felitatott). A kupak pedig biztonsági szelep lényegében, robbanás ellen.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák