Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Kernel #46380 üzenetére

    Ezért kellene tudni a router típusát (és altípusát), mert akkor fotók alapján meg lehet saccolni hogy milyen tápja van

    Az hogy a bemenő 9V-ot bármire használná közvetlenül azt cirka kizártnak tartom. Ha egy USB-s modellről beszélnénk DC 5V bemenettel akkor ott valószínűsíteni lehetne hogy az USB-t stabilizálatlanul kapcsolja rá (pl MR3020) - de ezeken nincsen pl LCD háttérvilágítás vagy ilyesmi más magasabb feszültségű kör. A legtöbbet az SD/DDR1 RAM csippek és a flash szokta kérni - 3-3.3V-ról mennek - illetve ezek miatt a SoC I/O feszültsége is ez szokott lenni, de a mag már általában csak 1.5-2.5V-ról megy, illetve ha igényel még 1-2 különböző feszt a rendszer, azok is ezek között a határok között mozognak

    Általában a kapcsüzemű/PWM táp IC-k adják a legtágabb mozgásteret - vannak típusok amik még 35-40V-ról is etethetőek - persze ez okozhat némi plussz melegedést a házon belül ami a stabilitásnak nem tesz jót. Nyilván én se hajtanám feleslegesen ekkora feszről, csak elméleti maxnak írtam. Ha valóban kapcsüzemű az első tápfokozata és a felirata DC 9V, akkor 12-14-re még mindenféle aggodalom nélkül rákötném, 16-20-nál már okozhat a házon belül olyan melegedést amitől a SoC instabillá válhat...

    Az 1117 családba eső feszstabok valóban korlátozottabbak - van olyan is ahol az absolute max rating mindössze 12V-ot ad meg, a megengedőbb adatlapok 15-20V-ig is elmennek. Pont a hetekben halt meg a kocsimban egy kínai arduino nano, aminek az onboard AMS1117-5.0 (többféle adatlap, egyik 12 másik 15V max) csippjére ráengedtem az akkufeszt - nem bírta, pár nap után csendben megfőtt az egész... Viszont általában az ilyen LDO típusokat tisztességesebb nyákterveknél csak olyan ágakra szokták használni ahol kevés áram folyik, nagy valószínűséggel ráadásul a 3.3V-os kapcsüzemű mögé kötik - ezt ugye könnyen ki is lehet deríteni egy méréssel hogy a Vin lábán mi található - akkor pedig szintén cirka bármilyen tápforrást rá lehet kötni...

Új hozzászólás Aktív témák