Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    A közeljövőben akarok csinálni több Atmega-s kapcsolást is, amelyhez kelleni fog 7 szegmenses led kijelző.
    Van amelyikhez csak időlegesen (pl. óra beállítása - a korábban említett bekapcsoltság-regisztrálóhoz), van amelyikhez állandó kijelzőként.
    Több kijelzőt (4db legtöbb esetben szükséges, pl. órához) normális lábszám-igénnyel meghajtani csak multiplexelve lehet.
    Az AVR-en futó kód tesztelése miatt egy kijelzőmemória készítésén gondolkoztam.
    Egyrészt hogy egyszerűbb legyen a kód, tudjon az AVR (illetve leginkább én a kódolás közben) csak azzal foglalkozni amivel tényleg kell, illetve így könnyebb legyen a debuggolás is (álló processzor esetén is lássam mind a 4 kijelzőt + egy esetleges lefagyás vagy végtelen ciklus esetén az utolsó értéket).

    Átgondolva a problémát, egy flip-floppal tudnám egy szegmens értékét eltárolni, így tehát egy kijelzőhöz is 7 db flip-flop kellene (a ponttal együtt 8), ez 4 számjegy esetén már 32db flip-flop. Ha 4-esével vannak egy tokba építve, akkor is 8db IC kellene, ami eléggé bonyolulttá teszi a kapcsolást (sőt szerintem drágává is, mert 100Ft alatt kétlem hogy kapni lehetne ilyen IC-t).

    Nem létezik erre valami más megoldás ? Pl. dedikáltan ilyen céláramkör, 7 szegmens meghajtó + memória.

Új hozzászólás Aktív témák