Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz kts88 #33215 üzenetére

    Köszönöm a választ, így már szakadozik a homály.
    UC4845 szimpatikus!
    Nem is gondoltam, hogy ide kellene védelem. (Vagyis hogy ne a meghajtót méretezzem úgy, hogy kibírja.)

    Akkor talán jobb lenne egy kész elektronikát felhasználni, és egy kicsit félretenni ezt az irányt, míg beszerzem az IC-t.

    Konkrétan monitor invertert, ami az első terv is volt, de letettem róla, mert (egyrészt leégett egy ilyen fajta, másrészt) jobban átlátható, ha alkatrészenként építem meg. De lehet, mégiscsak ez lesz a jó út.
    Ez az inverter a korábban linkelt IC-t tartalmazza, üresjáratban, gyújtásnál pedig elég komoly váltófeszt tudott*, elvileg 1500 Volt körül, de magasabb táppal ment följebb is. Üzem alatt pedig 750 Voltot ígér, amit ha üzembiztosan tud, megfelelő.

    *: mert ha jól értem, pontosan az történt, ami írtál, vagyis addig növekedett a feszültség, míg lemágneseződött a mag.

    Nemsokára egy ilyen fog érkezni, ez is egy irány a sok közül, esetleg kivitelezhető.

    A sorkimenő nem jó, mert olyat, ami dióda és kondi nélküli, szerezni kell, ráadásul a beszerzés sem biztos, ha esetleg többre lenne szükségem. (Meg geometriailag nagy is.)

    "nagyon nem jó neked ez a trafó."
    Úgy értelmeztem, hogy ezalatt a Tic-Tac-os dobozon levőre gondolsz.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák