Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz totya694 #18934 üzenetére

    Na akkor végképp nem reménykedek sok mindenben...

    Fél órával ezelőtti értékek: 14,38V - 1600mA
    Ez már kezd közelíteni a normálishoz, nem ?
    Csak az az érdekes, hogy ha azt írod, hogy nem veszi föl a töltést, akkor hova megy az az 1,6A ?
    Sajnos egy olyan sejtésem van, hogy a vízbontásra...

    De közben az akksi feszültsége is nő azért, ez után a fél órával ezelőtti mérés után "pihentettem" egy fél órát (leszedtem a töltőről); asszem 11,6V-ra állt be fél óra után az akksiban lévő fesz.
    Visszarakva a töltőre, szinte pontosan a leszedés előtti értékek (fesz és áram) álltak be újra.

    ha valami kicsi is marad benne az meg nem tud áramot leadni.
    Itt arra gondolsz, hogy ha a felvett áram (töltésmennyiség) egy kis hányada tényleg töltettség-növelésre használódik is fel, attól még max. pl. párA-es terhelhetősége lesz az akksinak ?

    Ha sikerül a töltés (látszólag), akkor a töltettség mérést milyen terheléses teszttel lenne jó végezni ?
    Elsőre biztosan nem akarom rárakni az önindító behúzórelét.
    Az 50W-os autóizzó (4,16A) sok lenne már neki ?
    Elvileg ha gyári állapotban lenne, akkor ez kb. C/10-es terhelés.
    C/20-ra szokták megadni a kapacitás értéket ha jól tudom; de mekkora kisütési feszültségig ?
    A C/20 gyárilag 2,25A (27W) lenne; de - ha szerencsém van, és nem igaz teljesen amit írtál - ez az akksi akkor is max. harmadát ha bírhatja, nem ?
    A harmada 0,75A (9W) lenne - 20 órán keresztül.

    Ja és meddig kellene lennie az elektrolitszintnek ?

    #18937
    Ezt olvastam én is, ezért direkt figyeltem, de ilyet nem tapasztaltam.
    Amúgy a töltőre rárakva pár másodperc után meg is indul a pezsgés.
    Hiába szerintem erős a pezsgés (bár ezt lehet csak én gondolom, nincs referenciám hogy mi a normális), de egyenlőre nincs észrevehető elektrolit szint változás.
    Mondjuk ha 1 töltés alatt lenne észrevehető csökkenés, az szerintem nagy gond is lenne...

    Olyat is olvastam, hogy terhelésre is pezseg a zárlatos cella.
    Na de itt kb. milyen nagyságrendű terhelésre kell gondolni ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák