Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    Sziasztok!
    Nem nagyon értek a passzív hangfalakhoz, azt sem tudom pontosan, milyen részeket hogyan kell választani egy ilyen rendszerhez. Nem tudnátok linkelni egy leírást az alapokról?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz andorra #47828 üzenetére

    Nem tudom értelmezni a válaszodat, de köszönöm a semmit..

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Core2duo6600 #47844 üzenetére

    Nem akartam tahó lenni, én csak valami teljesen általános leírást szerettem volna, hogy mi mit csinál, nem egy ajánlást.
    Egyébként csak azért kérdeztem, mert van itthon egy Orion HS-9 Mambo ősi hangfalpár, és hobbi célzatból a géphez szeretném kötni zenehallgatáshoz, de fogalmam sincs hogyan álljak neki a dolognak.(minimális költségből)
    Nekem az is jó lenne, ha itt tudna valaki segíteni, csak néha azt veszem észre, ha két sornál többet írok, nem olvassa el senki, vagy bök valaki rá egy felületes választ..

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Core2duo6600 #47858 üzenetére

    Köszi, és az ellenállástól hogyan függ ez? 8 Ohmos hangszóróhoz milyen erősítőt lehet hozzákötni?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Hol lehet hangfallal kapcsolatos problémákról érdeklődni?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Van egy 8-10 éves Panasonic hifim, amit most rákötöttem a gépre, de a magas hangosabb hallgatásnál szikrázó hangot ad ki.
    Két utas hangfal, mindkettőben ki lett cserélve a kondi a mély és a magas között - ez javított a helyzeten, de még mindig ad ki a magas szikrahangokat (mintha hozzáérnél egy Tesla-tekercshez, vagy valami töltött dologhoz és szikra pattanna).
    Mit tudok még tenni, mi lehet a probléma forrása?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Pár hónapja egy ~7-8 év után újra előszedett kazettás hifit használok (PC-n): Panasonic SA-AK240.
    Szobában használom, tehát kis-közepes hangerőn. El tudnék képzelni karakteresebb hangot is, de alapvetően nincsen komoly bajom a hangjával. Talán közelről kicsit dobozhangzású, de 2-3 méterre ülve nem annyira érvényesül; illetve mély, közép-mély tartományban talán nyújthatna többet.

    Szerintetek mennyire vállaható kategória lehet ez a hangfal? Érdemes cserélni rajta valamit? (pl.elég vézna a kábel, a hangváltót meg csak egy elko alkotja)

    Még egy fontos kérdésem lenne a szerkóval kapcsolatban: talán valami elöregedett benne, de a magas hangfal szikra-szerű hangokat adott ki. A hangváltó kondija cserélve lett, illetve kicsit már bejáratódott a hangfal, most már csak ritkán észrevehető, de az elején egyes számoknál kihallhatóan és gyakrabban előjött. Ezt az aggasztó jelenséget mi okozhatja? Már többször is kérdeztem fórumon, de nem kaptam rá választ.

    Légyszíves, ha vannak itt flegma válaszolók, kíméljenek.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Egy szoba hifihez (Panasonic SA-AK240) szeretnék kétutas hangváltót készíteni, illetve az olcsó gyári kábelezést ki szeretném cserélni. Egyedül nem szeretnék hasraütés-szerűen nekiállni, emellett nincs kedvem most negyed éven át utána olvasni a dolognak.
    Jó topikban járok? Tud valaki segíteni?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz blattida #60770 üzenetére

    Hat csak azt tudom, ami rá van írva a hangdobozra, illetve a hangszórókra.
    Ebben néztem meg, hogy milyen alap kapcsolási rajzok vannak: H. H. Klinger - Hangdobozépítés -, de például ilyennel hogy keresztmetszeti frekvencia nem tudok mit kezdeni, mert nem tudom mi lenne ennél a hangfalnál ideális.
    Jelenleg annyi az egész belseje, hogy van a mély-közép és a magas. Hangváltó nem igazán van benne, csak egy elko van ráforrasztva a vezetékre és ennyi.

    Egyrészt azért állnék neki hogy valamennyit tanuljak, másrészt hogy talán segít rajta valamennyit, harmadrészt pedig mert néhány számnál észrevettem, hogyha a hallgatási szint felé hangosítom, akkor rendellenesen elkezd pattogni (mintha szikrázna). A hangfalban már cserélve lett a kondi (ami talán javított rajta), az is lehet hogy az erősítőben mentek már tönkre az elko-k 10 év állás alatt, nem tudom.

    Gondolkoztam már hogy eladom és veszek helyette valami aktív hangfalat 10-15-ért (pl. 1250B vagy használtan), de nem tudom hogy egyáltalán előrelépés lenne-e egy olcsó hangfal (meg eladni is sok idő). Többet nem költenék rá, mert jövőre már úgyis kevesebbet leszek itthon.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz #71562240 #60814 üzenetére

    Szóval azt jelentetted ki, hogy nálad csak bizonyos hangszeres zenék lehetnek zenék, és azon belül is 100%-ban önkényesen, morális alapon döntesz. Ez így tényleg sokkal jobb definíciója a zenének..
    Gondolom akkor az is popzene, amikor valaki arra teszi fel a fél életét, hogy kizárólag olyan zenét csináljon, amit szeret, és örül hogy ezt értékeli egy-egy szűk kör, DE mivel eltér a komolyzenei hagyományoktól, ezért már sajnos csak a popzenébe tudja magát a terminológiatárad szerint sorolni, amihez köze nincs.

    Komolyan nem értem az egészet, talán ha 2-3 mondatban fogalmaznád meg mit szeretnél mondani, megérteném. Ugye azt tudod, hogy a legtöbb embernél ott elkezdődik a zene fogalma, hogy szól valami 4/4 mondjuk brácsán, vagy valaki ütemesen ver egy vödröt, miközben dúdolja az Ess eső, ess dallamát.
    Lehet, hogy fordítva mész az utcán.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Egy ~20-30 éves, de már viszonylag régen (és ritkásan) használt hangfalat kell járatni? (Tehát fog változni a hangzása 2-3 hét használat alatt?)

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák