Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gzas

    csendes tag

    Tisztelt fórumlakók!

    A tanácsotokra lenne szükségem a zenehallgatáshoz használt cuccaim fejlesztésében. Nem vagyok audiofil és ilyen irányú törekvéseim sincsenek, viszont szeretném a zenét élvezhető formában hallgatni, esetleg néha házibulik alkalmával a normál hangerőnél hangosabban is megszólaltatni.

    ~23 négyzetméteres, 3,15 méteres belmagasságú a szoba ahol használnám az eszközöket.
    Leginkább PC-ről hallgatok zenét (kérlek ne ignoráljatok emiatt), de amikor az asszony tv-t néz, akkor inkább a fejhallgatót használom. Ja, és a tévét is szeretném rákötni a koncertvideók miatt (LG 42LA660S)

    Jelenlegi cuccaim főleg 20+ évesek, kezdenek már tönkremenni, ezért akarok fejleszteni rajtuk.
    Erősítőm: Sony TA-F110
    Hangfal: JVC Zero2
    Fejhallgató: Audio Technica ATH M20X
    A kábelek valami nagyáruházbeli 3mm-es cuccok…
    A PC-ben Asus Xonar DX hangkártya van.
    Van még egy Marantz CD-67 is, de azt nagyon nem használom mert már a lézere nem az igazi. Később lehet, hogy felújítom.

    Első nekifutásra erősítőt szeretnék venni, 100e Ft környékén húztam meg a határt (illetve az asszony pajti :) )
    Mivel főleg digitális forrásból jön a hang ezért inkább olyan erősítőt keresek amin van optikai és coax bemenet is. Olvastam az AV-online tesztjét a BC Acoustique 222.1-ről és nagyon szimpatizálok is az erősítővel. De a dilemmám, amiben a segítségeteket kérem az, hogy érdemesebb ezt a kompakt eszközt megvenni, vagy inkább egy használt erősítőt + egy DAC-ot. (Pl. a krichd1 által a 63710-es hsz-ben javasolt Denon Pma735r + CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD)
    Később természetesen cserélném a hangfalat és a kábeleket is.

    A tanácsokat előre is köszönöm. :R

    szerk.: Ja és zene terém minden sílust szeretek hallgatni. Mozart-tól a Metallicáig ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    A párosból csak az erősítőt ajánlotta, a kérdéses DAC-kal való párosítása csak egy ötlet. Mindenesetre azért megköszönöm, hogy valamennyire komolyan vettétek a kérdésemet (csak amennyire lehet egy ennyire laikus kérdést komolyan venni).Olvastam pár otromba leoltást az előző pár száz oldalon, igaz nem tőletek...

    A Mozart--->Metallica csak képletes volt, igazándiból az elektronikus zene inkább amit hallgatok (pl. Pink Floyd, Matt Bianco, amiben azért van akusztikus is), de a nevezettek is előfordul, hogy megszólalnak nálam. Teljesen hangulatfüggő.

    Ezek szerint a javaslat inkább a használt erősítő+DAC.
    Ja és igen, nálam sajnos nem az igény, hanem a pénztárca határozza meg a vásárlást...

    Még egyszer köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    Mindenképp sor kerül arra is! Köszi a tippet, megkukkolom a készüléket.
    Az optikai és coax bemenetre szükségem van a PC és a TV miatt.

    Még egy kérdés: az SMSL DAC-ot külföldről (pl.aliexpress) érdemes venni vagy inkább itthon nézzek egyet?

    [ Szerkesztve ]

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eljött az ideje a rendszerem fejlesztésének, aminek első lépéseként erősítőt szeretnék venni. Igazából egy mindenes integrált erősítőben gondolkodom, amin főleg PC-ről hallgatnék zenét. Másodlagosan a TV is rá lenne kötve és legritkábban a cd lejátszó szólaltatná meg. Nem audiofil terméket keresek, csak szóljon szépen cucc. A keret 120eFt +/- 20000 (ha olcsóbban hozzájutok annak csak örülni tudok).
    Eléggé idegenkedem a használt dolgoktól (ami valószínűleg a hozzá nem értésemből fakad), ezért új – és garanciális- erősítőt szeretnék venni. A PC-t egy Asus Xonar DG-n keresztül optikai kábellel, vagy ha csak egy Toslink csatlakozási lehetőség van az erősítőn, akkor USB-vel csatlakoztatnám az erősítőhöz. Ebből adódik, hogy vagy két optikai, vagy egy optikai+egy USB port kellene, hogy legyen az erősítőn.
    Sok-sok teszt és termékspecifikáció olvasgatás után három készülékre szűkítettem a kört:

    1, Cambridge Audio Topaz SR20
    A beépített rádió vételi lehetőség nem létkérdés, a két optikai csatlakozó az ami fontos lenne. Elég jókat olvastam róla.

    2,Advance Acoustic X-i60
    Elég minőséginek néz ki, optikai+USB csatlakozási lehetőség is van. Igaz, a leírások alapján az USB-hez tartozó konverter nem igazán jó.

    3,BC Acoustique 222.1
    Ez egy kicsit olcsóbb darab és mivel a digitális csatlakozási lehetőségei korlátozottabbak (1 optikai + 1 Koax) ezért még egy külső DAC egységet is vennem kellene hozzá, hogy ne kelljen dugdosnom a kábeleket amikor másik forrásból akarok zenét hallgatni. (Valamint a fellelhető tesztben is javasolja a tesztelő az ilyen irányú fejlesztést.)

    A véleményeteket szeretném kérni, melyiket érdemes megvenni a három közül. (Ja igen, a zenei stlus… Főleg elektronikus zene és rock, ritkán klasszikus. Az is szempont volt, hogy ezekről írták, hogy „mindenevők”.)

    Később hangfalat is fogok venni a választott erősítőhöz.

    [ Szerkesztve ]

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    válasz krichd1 #64766 üzenetére

    Nem vagyok járatos a témában, tudnál példát írni az olcsó xmos alapú transzportra?

    Ha jól sejtem akkor USB-ről jönne a jel az átalakítóig, onnan pedig koax-szal csatlakozik az erősítőhöz. Ez is jó lenne, mert akkor elég lenne az olcsóbb bc acoustique erősítő. A TV meg mehetne arra az egy optikai portra S/PDIF kábellel. Ha a kérdéses dekóder belefér a 30eFt-ba akkor lehet, hogy jobban is járnék a különálló rendszerrel hangminőség terén.

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    Értem. Köszönöm a segítséget!

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    Szeretnék a Marantz CD67 és a CA Topaz SR20 közé RCA kábelt venni a meglévő "Tesco-s" helyett. Ezt a kettőt nézegettem az e-bayen: [link] és [link]. Melyiket lenne érdemes megrendelni? Esetleg ha tudtok ajánlani megfelelőbbet kb. 10-12e Ft-ig, azt is megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    válasz #71562240 #81168 üzenetére

    A másodikra azért gondoltam csak, mert láttam már koax kábelt használni ic-nek, de akkor valamit biztosan benéztem. Akkor az első típus használható lehet? Neutrik csatlakozó plusz VDC XKE kábel, jókat írnak ezekről.

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    válasz Dorian #81174 üzenetére

    A Silver Session-ön is gondolkodtam, néztem is videót róla a youtube-on. Igaz a forrasztgatás nem megy jól (ezüst tartalmú forraszanyaggal még nem is próbálkoztam), de keresek valakit aki megcsinálja. Milyen csatlakozó dugót érdemes rátenni? WBT replikával láttam megszerelni a videón (gondolom a kábel vastagsága miatt), de más is típus is jó lehet? Sok jelentősége van?
    Bocs, hogy sokat kérdezek, de laikus vagyok a témában.

    [ Szerkesztve ]

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    válasz Dorian #81176 üzenetére

    Köszi szépen a választ!

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

  • Gzas

    csendes tag

    válasz #71562240 #81180 üzenetére

    Köszi, most már értem. :R

    "Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

Új hozzászólás Aktív témák