Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • germinator66

    aktív tag

    Sziasztok!

    Elolvastam a topic összefoglalót, és szemet szúrt, hogy a "Vatera, Jófogás, Hificity apró, TeszVesz" egy kalap alá van véve, mint "megbízhatatlan" forrás, szemben a "Hardverapró, AVX, HiFi Piac" trióval.
    Ezzel én abszolút nem tudok egyetérteni (részben tapasztalat, részben törvényszerűleg)!
    Kezdve ott, hogy a Vatera/TeszVesz a legkomolyabban ellenőrzött, nem is tud senki eladni, csak valós adatok, ellenőrzött számlaszám ellenében. Természetesen csalás így is előfordult, de a Vatera ennek mindig tüzetesen utánajárt. Egy AVX, HFP stb. helyen bárki hírdethet, sokkal kevésbé ellenőrzött dolog, és ha utólag kiderül valami, nem sokat tehet az ember... Nem értem, egy HFP miért "biztonságosabb" mint pl. egy Jófogás...?
    Természetesen a személyes átvétel mindig csökkenti a csalás kockázatát, amire bármelyik oldalon lehetőség van, de ezt ugye nem mindig teheti meg az ember. Ráadásul, ami a legkomolyabb fegyvertény, a Vatera/TeszVesz párosnál ott van az eladó értékelése, mint ahogy a Hardveraprón is (bár itt az eladónak meg kell erősíteni az eladás tényét, amivel ugye szintén vissza lehet élni...). Hazaviszi/megkapja az ember a cuccot, azonban ezzel még nem zárult le a történet, hiszen hátravan az értékelés, ami az eladó szempontjából egy erősebb "fegyelmező" eszköz, hogyha xart ad el, akkor még mindig lehet következménye...

    Tehát én ezt a részét az összefoglalónak félreveztőnek tartom!

  • germinator66

    aktív tag

    válasz liszi70 #62611 üzenetére

    "Ha nem is mindig személyesen, de a fórumról akár évek óta ismerik egymást."

    Ez tagadhatatlan előnye lehet ezeknek a fórumoknak, ezt elismerem.

    "De ha mondjuk az avx-en egy sok éve fórumozó tag ad el valamit, abban az adásvételben és a termékben azért meg lehet bízni."

    Ugyanez igaz, ha mondjuk a Vaterán (stb.) sok éve (aktívan) jelenlévő ember ad el valamit.:)

    A Vaterán/TeszVesz-en nagyságrendekkel több adás-vétel zajlik, nyílván ha százalékban ugyanannyi is az elégedetlenség, az darabszámban többet fog jelenteni. Még érdekesebb kérdés lenne, ha csupán az audiót nézzük, de ez már csak szöszölés...
    Nem mintha maradéktalanul meg lennék elégedve ezen oldalakkal, csak ezt a megfogalmazást (sugalmazást) kicsit visszásnak tartom, persze, minden szentnek maga fele hajlik a keze. :P

  • germinator66

    aktív tag

    válasz BBéci #62610 üzenetére

    Ok, én értem, hogy Te nem vásárolnál, de ennek van valami különösebb (tapasztalat) oka (ez előítéleten kívül)...?

  • germinator66

    aktív tag

    válasz Dorian #62615 üzenetére

    Én meg pl. azt nem szeretem az AVX-ben, hogy ha kitiltanak valakit, akkor simán visszareggel más címről, semmi nem akadályozza. Most is teljesen nyilvánvalóan van olyan hirdető, akinek már legalább ez a 3.-4. regje, és a képről felismerhető a szokásos nappali... :DDD

    Na igen, a Vaterán meg azt nem szeretem, amit említesz, hogy minden "hájgend", a nyilvánvaló xar is...

    Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy az említett sugalmazás megáll, de részemről lezárva, nem akarom tovább eszkalálni, mindenki onnan vásárol, amit jónak tart!;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák