Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz narumon #44212 üzenetére

    oké, én is gondolkoztam, valami kompenzálásnak lennie kell a CDhez képest. tehát valóban nem ugyanaz.

    Mivel digitálisan kevernek, elég logikus feltételezés, hogy abból keverik tovább a fekete-lemez anyagát. Ahol lehet, hogy kompenzálnak valamennyit a loudnessből is, még ezt is elhiszem. De, hogy fullosan előlről kevernék az egészet, miközben a várható profit garantáltan alacsonyabb, ezt nem gondolnám. Szerintem egy autómata rendszert ráengednek, és csókolom.

    amdfan:sztem ő pont azt mondja, hogy kisebb dinamikával készülnek a vinylek. (sztem magának a lejátszásnak van kisebb dinamika-tartománya) tehát szerinte a CD loudnessesebb, mint a vinyl.

    [ Szerkesztve ]

    eladó Kawasaki j300 robogó

  • AMDFan

    addikt

    válasz narumon #44212 üzenetére

    Így van, jóval nagyobb dinamikával szólnak a vinyl-re készített felvételek. Igazából miért nem azt csinálod, hogy digitális rendszered van, és beszerzed a vinyl ripeket, vagy mondjuk elkészíted magadnak. Persze nem lehet minden vinyl ripben megbízni, de alapvetően engem zavarna, hogy romlik a vinyl minősége minél többször játszom le, plusz sokkal egyszerűbb a zenehallgatás is. Persze van aki pont a szertartásos mivoltát szereti az egésznek.

    (#44214) andorra: miért fáj az neked ha valaki népszerűsíti az analóg lejátszást? Itt csak és kizárólag arról lehet beszélgetni amiről pár ember szeretne? Szerintem nem... Ez nagyon is érdekes téma és szorosan kapcsolódik a hifihez.

    (#44216) narumon: egyáltalán nem csak jazz és komolyzene rajongók írnak. Bár azt sajnos én is észrevettem, hogy a zene mint olyan sok hifistától eléggé távol áll :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák