Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eclipse006

    őstag

    válasz Jimmy8 #18957 üzenetére

    Ehhez a tompa magas témához írnék egy kis tapasztalatot.
    Nálam a korábbi erősítő hangja túlzottan magasba húzott. Szinte már annyira, hogy fájt a fejem. Le is cseréltem, mert nagyon idegesítővé vált már a végére. Ekkor jött egy Marantz, ami most is megvan. első hallásra, úgy tűnt ,hogy nem valami erős magas hangok terén, majd amikor már hajtottam pár napot, szép lassan kezdett letisztulni a hangzás, olyannyira, hogy nem is tudom, régen hogy bírtam élvezni azt, amit a korábbi erőlködőm nyújtott. :)
    Szóval lehet itt is ez a helyzet, csak itt a hangfal produkálja ezt az esetet. Lehet más komponensekkel változna a helyzet. Én azt mondom, sokat ne agyalj rajta, mert csak belegabalyodsz a dolgokba. Lehet, hogy meg lesz a cuccos, jó darabig élvezni fogod, majd amikor már rendesen benne vagy a dolgokban, akkor jönnek a kis finomítások, változtatások. ;)

    https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Jimmy8 #18957 üzenetére

    Ha a 100ezer Ft elköltendő pénz csak a hangfalra érvényes, annyiért már lehet "hallgathatót" kapni.
    Furcsát mondok: annak ellenére, hogy alapszabály, hifi készüléket mindig csak meghallgatás alapján vegyen az ember, ebben az árkategóriában talán meghallgatás nélkül is meg lehet kockáztatni valamelyik kisebb Tannoy állódobozt. Ezek elég kiszámíthatóan jó ár/érték arányúak, és a hangképük is kiszámíthatóan olyan ("angolos hangzású"), hogy legalábbis nem csalódnál benne, inkább ellenkezőleg, jól járnál. (A magasaik is elegendőek és viszonylag szépek, selymesek.) Persze legjobb, ha van meghallgatási lehetőség (ami aztán tovább szaporítja a dilemmákat, amiket említettél is...).
    De a Mission is jó lenne hosszútávra, meg a KEF is...

Új hozzászólás Aktív témák