Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lestyanrobi

    tag

    válasz eclipse006 #12188 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtöknek a választ! A kondikat hogyan lehet figyelni, mit lehet észrevenni, ha elöregedtek?
    Egyébként úgy nyírtam ki pár erősítőt hogy a legutóbbi csak úgy tönkrement, 8 ohmot kellene vinnie és 8 ohmon is használtam, borzasztóan régi tesla volt és 150 wattos hangfalakkal használtam, nem túlságosan hangosan, mivel nem volt túl jó a hangminőség alapból, éppen egy pc-hez használtam régi alaplapi hangkarival negyed-fél hangerőn (csak hogy legyen hang, azért volt így). Aztán elkezdett recsegni a jobb oldala és 1-2 napon belül már szinte csak recsegett. Másik oldal jó. Bármelyik bemenetet használom, ugyanez, csak a hangfalra megy ki recsegve a hang és csak az egyik oldalon. Kábel jó, hangfal jó.

    Aztán a másik erősítő amit szintén (félig) kinyírtam, egy orion 5.1 kombó erősítő, annak a centerét és frontját 8 Ohmos hangfalakkal használtam (gyárilag 6 Ohm) és a hátsó rész pedig a gyári 6 Ohmos hangfalait vitte. Érdekes módon pont a hátsó rész ment ki, meg se mukkan, kis hangerőn se, hangfalak jók, kábelek jók, hangkari jó, az erősítő többi része most is megy, használom, 8 ohmon, ennek 3-4 hónapja lassan...

    Korábban meg hülyeséggel és meggondolatlansággal nyírtam ki több erősítőt is, együttesezéssel, gitárerősítőnek használtam az olcsó erősítőket, mivel nem volt pénzem és azok adottak voltak, ingyen.
    Na bocsi a regényért. :DD
    Majd új hangfalak is lesznek az erősítőhöz, tulképp csak az ellenállást kell nézni amikor hangfalat is nézek majd később ugye? Az számít megfelelő használatnak, vagy még mi? Eléggé kezdő vagyok a témában sajnos, az ilyen gagyi kérdéseken túl kell még esnem... :)

    DDL: Minél kevesebből, ezért gondoltam pl. a mission cyrus one-ra, láttam is ma express.hu-n egy elméletileg teljesen működőt 10 ezerről indulva, el is vitték úgy nézem (bánom hogy nem vittem el). Az egyébként biztos hogy 40 ezer fölé nem tudok menni egy jó ideig, ezért is gondoltam a régi típusokra használtan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák