Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ba cy lus #116280 üzenetére

    Arra rengeteg bizonyíték van, hogy csupán a hallásodra támaszkodni simán lehet placebo. Ez tény. Ezek után nem értem, hogy miért büdös a vakteszt? Miért nem tesztel a hifista? Csak nem fél az igazságtól?

    Ott van pl az MP3 VS FLAC teszt. Bárki tud hiteles vaktesztet csinálni egy foobar2000 pluginnal. Aztán akik azt állítják, hogy hallják, mégis csesznek bizonyítani. És nem arról van szó, hogy nem hiszem el, hisz pl én is hallom a különbséget. Habár szvsz nüansznyi.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz Ba cy lus #116280 üzenetére

    A tudományos módszer teljesen empirikus, elméleti síkra teljesen más vonatkozik. Hogy ilyet mondtál, az azt jelenti, hogy el se olvastad, amit írtam.

    Eljátszom én a szalmabáboddal is: ha a hangfelvétel bíróságon is tény (most tekintsünk el attól, hogy AI nevetve hamisítja), akkor egy mérőműszer felvétele, ami minden emberi képességen túlmutat, miért nem vitadöntő? Miért veted el, hogy minden létező mérés a kábeles baromságok ellentétére ad eredményt? Csak nem dogmából?

    Nem sütjük rá semmire csípőből, hogy placebó. Arra sütjük rá, hogy placebó, ami csak placebó lehet. Az, hogy állítasz valamit, és nem vagy képes igazolni sehogy, valamint minden tesztet elbuksz vele kapcsolatban, az azért elég erős eséllyel placebó. Lehetnek más pszichológiai okai, de az biztos, hogy a választ nem a fizikai környezetben találjuk meg, hanem az illető elméjében.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák