Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz rukh #108930 üzenetére

    "akkor mi van azokkal a tapasztalatokkal, hogy egy rendszer mérve OK, hallgatva viszont nem (és fordítva is)?"
    Az, hogy a "mérve OK" nem a jó hang szinonimája, hanem a korrekt hangé. De ezt a hifizők 99%-a elfelejti. Ezért van ennyi félreértés, mert mindenki azt hiszi, hogy ami neki "jó hang", az a korrekt, fizikailag is neutrális hang. Csak ezek az egyéni "jó hang"-ok nem egyeznek.
    Persze vannak, akiknek pont ez a "mérve OK" a preferenciájuk. Na, nekik pont megegyezik a "jó hang" és a korrekt. De ez nem kötelező. A lényeg, hogy tisztában legyünk vele, hogy ami nekünk jó, az nem biztos, hogy pont a korrekt és innentől kezdve más véleményére se ugrunk, meg nem szarozzuk le a másét, mert tudjuk, hogy "oké, nekem ez a jó, ezt tartom a korrektnek, ő meg azt és kettőnek nem kell egyeznie, saját szemszögből mind a kettőnknek igaza van, más szemszögből meg egyikünknek se".

    BTW. Én se nem DSP-zek, se nincsenek valószínűleg mérve jó cuccaim. De nem is megyek ölre mással, hogy de bizony az "enyém a jó, és mindenki más téved", mert ez csak az én szemszögemből van így és nem biztos, hogy ez a valóság.

Új hozzászólás Aktív témák