Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz dgyuri0123 #108815 üzenetére

    A hifis szemléletűek akik elvetik a DSP-t/EQ-t, nem tudnak subot rendszerbe integrálni, ezért nem tudják elképzelni a subbal zenehallgatást (korábban én sem tudtam).

    Most éppen két 15"-ossal hallgatok zenét a Monitor Audio GS60-ak mellett. Pedig annak is van mélye.

    [ Szerkesztve ]

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz dgyuri0123 #108815 üzenetére

    Nem az a célom, hogy meggyőzzelek, hanem hogy aki idejön olvasni, helytálló ismereteket kapjon. Te ismételten csak azt mutattad be, hogy mennyire nem vagy képes reagálni akár csak pontos leírással sem, ha valaki nem ért veled egyszer, hanem továbbra is azt állítod, hogy "én így hallom, ezért így van és pont". Meg se próbálod érteni, hogy mi a helyzet. De ha így akarsz játszani, játsszunk így.

    Ajnálok neked egy sokkal jobb dolgot, hogy bizonyítsd, milyen mesébeillő a füled. Válassz ki egy zenét. Bármilyen zenét, amivel szerinted bármilyen különbség hallható. Ezt a zenét küldd el nekem, én 256 kbitre össze fogom tömöríteni, és visszaküldöm. Ugyebár tömörítések közt szerinted is hatalmas különbség van, garantált akkor a 14/14 tőled, nem? Ez még kivételesen mérhető is. Foobar ABX tesztelni fogunk vele, és amelyikünknek igaza van, annak lesz jobb az eredménye. Ha igazad van, és a kábelekkel mindent ki tudsz hozni a rendszeredből, és nem veszik el semmi, akkor könnyen legyőzöd az én párszázezres kis fostalicskámat. A valóság viszont sajnos más, esélyed nincs a DSP-vel szemben, de ne mondd azt, hogy nem adtam meg a lehetőséget. Sajnos úgyis most jön az a rész, hogy megijedsz, de már hozzászoktam.

    A sub pedig tökéletesen elfogadott, csak ahogy Tamoo is mondja, ez olyan, amihez gondolkodni is kell, nem csak összekötni, itt szokott bukni a hifibe illesztés.

    "ha nálad állandóan műxik a dsp (gondolom igen) akkor mégis hogyan akarnád meghallani a kábelek közötti különbséget, miközben az eq folyamatosan korrigálja a rendszer hangját?"
    Itt azt ismered el, hogy bármit is vélsz a kábelek javításának, a DSP alkalmas azt korrigálni, ergo nincs értelme kábelt venni. Amúgy nem mondtam, hogy folyamatosan korrigálom, nincs beépített mikrofon a szobámban, vagy bármi, ami valós időben nézné. Erre a világon egyedül a nXos rendszer képes, és az olyan árkategória, amihez ha mindenki összes pénzét összeadnánk a topikban, akkor se vehetnénk belőle.

    "Csak mert hogy onnan indultunk volna, hogy drót az drót, vagy nem drót."
    És ott is tartunk, csak azt a tippedet cáfoltam, hogy a rendszerem nem képes megmutatni a különbséget kábelek közt, amennyiben létezik. Ha még mindig úgy hiszed, hogy ez így van, akkor merd elvállalni az ABX-et.

    #108818 hárásó: Neked is itt a lehetőség, hogy bizonyítsd, mennyire jobbak a kábeleid a DSP-mnél. Szállj be egy ABX versenybe, csak tippelni kell. Sajnos máshogy látjuk a dolgokat, én a kábelhívők munkáját szoktam igénytelennek nevezni, mert csak azon az egy rendszeren szól hibátlanul, amin felveszik, míg a mérnökibb gondolkodású stúdiókból olyan anyag jön ki, amit bármilyen rendszeren szívesen hallgatsz, nem lesz belemosva olyan effekt, ami azért kellett, hogy az ottani alja környezetet korrigálja. Valamiért a szakmaibb emberek viszik haza a díjakat, nem a különcök.

    #108823 denesdr: Egy sima késleltetés kell subhoz, bármilyen DSP megteszi. Ha ellenség a DSP, transmission line alapon is lehet...

    #108822 dgyuri0123: Rávilágítottál a lényegre. A DSP a valóságot tudja, de a valóságot nem szeretjük. A stúdiósok sem hallgatnak otthon stúdió monitorokat, mert nem élmény. Arra van, hogy mindent megmutasson, és tudják, mit kell javítani a mixben. Az ember a torz spektrumot, a hosszú lecsengést (meleg hang), és az összhangot szereti. Amikor minden apró elcsúszott hangot meghallasz a zenekartól, az azért bántó.

    #108835 Kacsasült: Teljesen saját fejlesztés, próbáld ki.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák