Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz denesdr #105368 üzenetére

    Én elhiszem, hogy nem mindent tudunk mérni hanggal, igazat adok az ezt állítóknak. Magam is így gondolom. A különbség csak talán az köztük és köztem, hogy itt sem mindegy, mekkora súlyok vannak és hol elhelyezve. Szóval, amit mérünk jelenleg, azok viszont elegendő információt mondanak és elég súlyt képviselnek számomra ahhoz, hogy tökvakon, hallgatás nélkül hagyatkozzak rájuk, és amikor így teszek, ritkán csalódok.

    Itt jön az érme másik oldala, hogy amikor egy szubjektíven tapasztalt, meg nem mért (vagy nekem el nem mondott) rendszert hallgatok és azt szintén piszok jónak hallom, aztán mérve kiderül, hogy hááát ez csak négyalá, az utólagos mérés nem teszi kevesebbé számomra az eszközt, mert akkoris, én biza jónak hallom.

    Szóval engem le szoktak szúrni néha, hogy ASR-ről tájékozódok előszeretettel, de két dolgot kell látni a témáról:

    - ami mérve jó, 50% feletti eséllyel szubjektíven is jó számomra. Van kivétel, de nem találkoztam még ilyennel. Talán az öreg Onkyo-m hangja, amit már nem szeretek.

    - ami szubjektíven jó, totál 50-50%, hogy mérve is jót mutat. Viszont ha szubjektíven jó nekem, meg sem mérem (max. üzembiztonsági okokból).

    Szóval, a végén nálam is mindig a szubjektivitás ítél, csak nagyobb találati aránnyal jut az ember szubjektíven faszán szóló eszközhöz mérések mentén (ASR) ;] , mint nélkülük. Nélkülük marad a fórum, a szubjektív review hegyek (Thomas & Stereo, Steve Guttenberg, hárásó, dgyuri, Te.. :D )..
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Viszont a nap végén mégis jobb olyan tudattal lefeküdni, hogy a szubjektíven jó kütyüm mérve is csecse, mint olyannal, amikor szubjektíven jó kütyü mérve pocsék. Az kaparna nálam, sajnos.. és rágná az agyam, hogy "cseréldleeeee". :U

    Ez meg már kicsit pszichológia, zenéhez nem sok köze van, az össz élvezethez mégis. Ilyen hülyén vagyunk (vagyok, bocsánat) kódolva. Bal és jobb agyfélteke küzdelme, bal a racionális, jobb az empirikus hedonista, és én szeretem, ha mindkettő ki van elégítve. Ezért nem szeretem a széteső jazz-t sem, mert a balnak nincs benne kapaszkodója, keresi a logikát, valami ritmust minimálisan, de az nonstop szétesik, tökrandom, egyszóval, piros lámpa villog. A kicsit "korlátoltabb", nem feltétlen négynegyed, de időről időre logikus ritmus-szakaszokba rendeződő jazz-t már élvezem.

    Nehéz mindezt egy földi halandónak előadni, elmondani, amikor szóba jön a hifizés, meg a "mi jó, mi nemjó" kérdése.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • btraven

    őstag

    válasz denesdr #105368 üzenetére

    Köszi a linket! Kár hogy nem tetted be pár nappal előbb. Most vettem opamp-okat kipróbálásra az előerősítőmben. De mindegyikeknek ugyanolyan fekete tokja van. Akkor egyformán fognak szólni? Még jó hogy nem voltak drágák. Tényleg miért nem színes műanyagba öntik őket hogy más legyen a hangjuk?

Új hozzászólás Aktív témák