Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz fehér_ember #105328 üzenetére

    2 sub sokszor segít (akár két közepes is, 1 monstrum helyett).

    Ha Te éppen kioltós helyen ülsz, azt a második sub-al meg tudod támogatni, összességében valamivel homogénebb mély-reprodukciót kapva. Legalábbis ez a tapasztalatom, két kisebb (de normális) sub ügyesebb elhelyezéssel csodákra képes 1-el szemben. Ki fog oltogatni itt is, csak máshol, más mértékben, Neked meg az a fontos, ahol ülsz..

    Lövegtorony, tigris: moziban is az van, mint zenénél: mastering, keverés minősége, hangmérnök ízlésvilága (amibe rendesen beleszólnak még jó sokan ebben a műfajban is, de azért van súlya). Szóval amiket ajánlottam, ők elvileg ilyen vagy olyan elismerést, díjakat kaptak a hangjukra - ez még nem garancia semmire, de érdemes lehet megpróbálni velük is.

    Sztereó 2.0 anyag nekem több csatornán SOHA nem jött be. Szerintem egyszerűen nem arra tervezték.. amikor a passzív váltó is képes a sztereó vetített képét erre-arra dönteni vertikális sík mentén, meg tök fontos a time alignment, akkor egy ilyen, ténylegesen sztereóra készített-kevert anyagot hogy most megfogjak és átkergessek bármilyen hm erősítőn 5.x-re vagy nagyobbra szétdobva, úh, az szvsz nagy katyvasz. Vannak viszont DTS-re Remastered, kifejezetten többcsatornásra kevert zenei anyagok (amikben ott egy 2.0 track is, flac, illetve a DTS-es mozis keverés), azok csak fele ennyire katyvaszak :)) Szóval nekem többcsatornán hallgatni zenét, sosem jött be, sosem ütött, olcsón sem, drágán sem. Szerintem ezt még nagyon kevesen csinálják igazán jól, és nem feltétlen a stúdiómunka, de hogyan fog egy alap 5.1-en normálisan megszólalni bármi is, amit mondjuk eleve szemből mikrofonoztak be, vagy magán a hangszeren, vagy a kettő keverékéből összehozva valamit .. ?

    Az egyetlen felállás, ahol létjogosultnak tartom zenét többcsatornás rendszeren élvezni, az akkor áll össze, amikor a hangmérnök kijelenti, hogy a sztereó keverés (és felvétel) mellett volt amúgy egy binaural mikrofon is egy műfejen elhelyezve. Hát ez meg piszok ritka, se egy Led Zeppelin, se egy John Coltrane, se semmi.. szóval amikor 2.0 anyagból mesterségesen keverik ki a többcsatornást stúdióban, az olyan, mint az aszpartam: szar. :)

    Ha ezt egy hm erősítő próbálja meg a saját belső algoritmusa mentén így vagy úgy, az meg olyan, mint sajtreszelővel recskázni.

    Szerintem nagyon kemény fába vágtad a fejszéd sztereó hanganyag hm rendszeren élvezhetőségével kapcsolatban. De ha összejött, mondd a receptet, egyszer ha nagy leszek.. és tényleg drukkolok, csak szerintem piszok nehéz összehozni, nagyon más világ. (Én elengedném, de nem vagyunk egyformák). :B

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák