Új hozzászólás Aktív témák

  • #90324992

    törölt tag

    Sziasztok!

    Középkategóriás hangrendszert szeretnék összehozni, újan lehetőleg.

    Amennyi összegeket szánok a rendszerre:
    -Hangfalra: 250.000 Ft/pár maximum!
    -Erősítőre: 200.000 Ft maximum!
    -Kábelek: 70.000 Ft maximum! (hangfalkábel, tápkábel, optikai kábel)
    -Lejátszó: ez már van, egy Himedia Q30 lenne a forrás (filmezek is) - nem tudom megfelelő -e

    Rengeteg magyar/külföldi tesztet elolvastam, és azok alapján az alábbi listákat állítottam össze.

    -A hangfalak, amiket kinéztem:

    -Monitor Audio Monitor 300
    -Wharfedale Diamond 11.4
    -Quadral ARGENTUM 590
    -Elac Debut F5.2 3
    -Tannoy Mercury 7.4
    -Q Acoustics 3050i
    -Fyne Audio F303
    -Triangle Zerius 902
    -Dali ZENSOR 5

    -Az erősítők, amiket kinéztem:

    -Advance Acoustic X-i75
    -Cambridge Audio CXA60
    -Cambridge Audio 651A
    -Marantz PM6006
    -NAD C 338

    -Kábelek, amiket kinéztem:

    -Hangfalkábelek: HiDiamond HD Reel vagy QED XT40
    -Tápkábel: AudioQuest NRG-Y3
    -Optikai kábel: QED QE6600 Performance (Toslink)

    -Zenei műfajok, amiket hallgatok: alternatív, indie, rock, komolyzene, jazz, filmzenék, blues, akusztikus, country
    -Filmeket is ezen hallgatnék, de leginkább komolyabb hangvételű filmeket nézek, például drámákat, tehát nagy előny ha tisztán érthetőek a párbeszédek a hangfalon

    -Milyen hangzásra vágyom: A kissé V karakterű hangzást szeretem, azt szoktam meg.
    Amilyen hangfalaim voltak, ott sajnos mindig képtelen voltam állítani az EQ-t, mert a mélyet és a magasat is kevésnek találtam, legalábbis EQ nélkül mindig nagyon laposnak éreztem a hangképet. Igazából amire vágyom, az olyan hangzás, amilyen a zene élőben is: a basszusok gyomron vágnak, a magasak pedig csilingelnek, a zenészek jelen vannak, kilépnek a hangszóróból a szobába.
    De ennek a résznek szerintem nincs is értelme, mert tudom hogy igazából mindenki ilyen hangzásra vágyik, nem? Tehát arra, hogy úgy szólaljon meg a hangfalunkon egy zene, ahogy élő koncerten is elvárnánk.
    Bár tudom, hogy egy középkategóriás rendszer nem nyújt ilyen élményt, viszont lehetőleg minél közelebb álljon a fenti jellemzéshez, tehát minél "jobb" legyen!

    -Szobaméretem: 17 m2

    Nem igazán van lehetőségem meghallgatni egyiket sem, mert vidéki vagyok, és idén már nincs időm felutazni Pestre, ezért kérném a tanácsotokat - de tudom hogy valószínűleg egyik hangfallal/erősítővel sem járnék rosszul.

    Csak új érdekel - szeretem én kibontani, és szeretem ha hibátlan lenne (persze ma már az új sem garancia erre :D )

    Ha esetleg van más javaslatotok, amiket nem tartalmaz a lista, akkor azt örömmel hallom.

    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák