Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    Sziasztok.

    Úgy adódott hogy fejleszteném a hifi élményt itthon.
    Előkerült faterom régi poros szekrényéből egy régi kenwood erősítő. Velem egy idős. Tekintve hogy négy ikszet taposom, ez érdekes lehet.
    Kipróbáltam és dobtam egy hátast hogy mennyivel jobb tisztább a hangja mint a technics erőlködöm.
    Utána olvasgattam és elmentem meghallgatni pár újat.

    Na most kicsit összekuszálódott bennem a dolog. Otthon nincsenek komoly hangfalaim. Videoton. Ezen is hallatszott a különbség. Na most az új erőlködők is szépen szóltak persze megfelelő hangfalakon.
    Viszont olvasgattam, hogy bizony az öreg erőlködők, igen szép hangúak. Ezeket meg nem lehet meghallgatni sehol.

    Így ebben a felállásban mi az igazság? Öreg vintage erőlködő vagy új?
    Új esetén nem tudok elszállni árban ugye. A régire meg néha egy kondi cserével kell indítani.
    Bár belenéztem a kenwood -ba és egyik kondi sem púpos ami azért elég jó... Bár amit láttam, eléggé megrettentem. :D Nyomtatott áramkörök között millió kábel :) Ráadásul nem forrasztva hanem csak úgy felcsévélve.
    Érdemes öregebb erőlködőkre építeni tényleg jobb a hangjuk mint egy új alsó vagy közepes erőlködőnek?

    Persze lecserélem a hangfalakat is csak megakadtam az erősítő kérdésen. Az már kristályosodik hogy sima vagy rádiós erősítő esetleg ha USB DAC lenne benne az jó lenne. De az utóbbiak külső eszközökkel pótolhatóak. USB DAC ugye régi erősítőkön az nincs.

Új hozzászólás Aktív témák