Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz alphamooncam #70318 üzenetére

    Part 2.

    Ajánlás alapján ( köszönöm ) meglátogattam az Audiphile Szalont. Nyitás után érkeztem, egy eladó volt. Körbevezetett, és bemutatta nekem szóban a Cambridge Audio-t.

    Bementünk az egyik kb.16-18nm-es szobába, ahol próbáltam elmondani, hogy mit is keresek. Nem nagyon értettünk szót, úgyhogy ráhagytam. Egy Elac állványos (referencia) dobozt kötött be Primare Erősítőbe, valamint a CA DAC Magic Pluszt, meg a CA CXN-t.

    Elindította a zenét, amit kb. 5 másodperc után kértem, hogy állítsa le, mert nem ezt a hangot keresem. Ekkor elkezdte lenyomni a torkomon, hogy ez a legjobb, hogy így az Elac meg úgy az Elac.

    Felvetésemre, miszerint olyan erős a lánc, mint a leggyengébb láncszeme - egyetértettünk. Ebből a megfontolásból kértem, hogy hallgassuk meg a DAC-okat egy csúcs rendszeren.

    Többször elmondta, hogy fel is mehetünk, meg hogy beköti, de aztán éreztem a vonakodásán, hogy ez mégsem fog menni.

    Egyértelműen nem volt meg párbeszéd...

    Minden mindegy alapon megkértem, hogy akkor tegyen be egy állót. Nem volt lehetőségem választani, inkább ráhagytam.

    Bekötött, egy 2-es sorozatú Elac állót, annak ellenére, hogy két perccel korábban mondtam, hogy kb. 20 éve nem jöhetnek szóba az 1-es 3-as stb sorozatú műszaki cikkek, csak 5-től felfelé. Hmmmm.

    Ezt is kb. 5 másodpecig voltam képes hallgatni.

    Nagyon kínos volt. Már úgy voltam, hogy eljövök, amikor megérkezett Szabó Károly.

    Elkezdtünk beszélgetni, és nagyon kellemes csalódás ért. Megtudtam, hogy az Ő tollából korábban már olvastam pár cikket, és rögtön meglett a párbeszéd, a lelkesedés.

    Kérésemre bekötötte a Sonus Faber Venere S hangfalakat a lánc végére.

    Na itt kezdődött az igazi hallgatózás.

    Számtalan áltam hozott zenét, ill. a helyi szerveren lévő zenébe volt alkalmam belehallgatni.
    Kiemelném Vivaldi Négy Évszakját. Valami hihetetlen élmény volt, gyors pontos, élő.

    Sajnos ugyanezeket az Elacrol nem tudom elmondani. Az első eladó mindenáron A-B tesztet akart, és azon morgott, hogy honnan fog két egyforma kábelt szerezni.

    Én meg nem akartam A-B-zni, mert pontosan tudom, hogy mit szerettem volna hallani, és ehhez nekem nem kell A-B teszt. Az Elac-ok a Sonus Faberhez képest lassúak, pontatlanok, ELKENTEK voltak.

    Szabó Károly segített megfogalmazni, hogy mit is keresek hangban. Tehát gyors, pontos, analitikus ha tetszik éles karaktert, az utolsó kis rezdülést is szeretném hallani, ergo nem a hosszan hallgatható háttérzenélés az én műfajom. A Sonus végre elém hozta a zenészeket, a hangszereket.

    Szabó Károly élvezettel beszélt nekem a zenéről, érezhetően ki szeretett volna szolgálni. Ezúton is köszönöm Neki.

    A fentiek ismeretében valakinek, valami ötlete esetleg milyen hangfalakat lenne még érdemes meghallgatnom?

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák