Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Majom19

    tag

    válasz H-Zol #2512 üzenetére

    Nem téveszt meg, mikor használtam a trafóst utána egyszer leoldott renélem nem olvadt össze. A lakáselosztóból majd húzok egy vezetéket vastagabb vezetékkel én is nyugodtabban alszom... :)

    Igen

  • st6969

    őstag

    válasz H-Zol #2512 üzenetére

    Valamennyit konyítok a villanyszereléshez, és hát a 1,5-es vezeték teljesen rendben van egy C16A biztosítékhoz (a rendszer legyen szakszerűen kiépítve, beleértve a kötéseket is).
    Nálam a Hyundai MIG-161 a melléképületben üzemel, ami azt jelenti, hogy a biztosíték táblától (ami a főépületben van) min. 30m hosszon 1,5-es MCU tömör réz vezeték megy és még csak nem is közvetlenül, hanem min. 3, de inkább 4 helyen kötve. Alapvetően nem nagy fogyasztású eszközöknek, hanem világításnak és kis barkácsgépeknek lett kiépítve (később jött, hogy nekem hegesztenem "kell" :DD ). És hegesztettem is. Semmi probléma nem volt vele. De mi is lehetne? Ha túl nagy az áramfelvétel, ami miatt melegedne a vezeték és a kötés, akkor leold a kismegszakító (amúgy a 1,5-es vezeték jóval többet is elbír, mint 16A, szabványos labortesztek szerint...a cégnél, ahol dolgozom, csinálunk ilyeneket...nyilván otthon senki ne próbálja ki).
    Fun fact: van egy 25m-es teszkós narancssárga hosszabbítóm. Most villant be, hogy szerintem abban 1mm2-s (basszus :Y ) réz vezeték van. Nyáron a garázsban vígan hegesztettem a polcrendszeremet, ami további ~15m-re van a melléképülettől, ezzel a hosszabbítóval vittem ki az áramot (ez nem követendő, legközelebb nem ezzel viszem). Feszültségesést nem mértem a végén (lehet, hogy pislogtam volna).

    Egyetértek, ha valakinek adott (vagy most épül), használjon 2,5-es vezetékeket, de egy szakszerűen összerakott hálózat 1,5-es vezetékkel C16A kismegszakítóval nem szabad, hogy problémás legyen.

Új hozzászólás Aktív témák