Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz kunberci #1004 üzenetére

    Alapvető igazságod van abban amit írtál, hogy elkértem a szomszédtól az olyan palackját mint ami neked van, messer 4,7 húztam 4 cm varratot és azt láttam, hogy ehhez már nem kellek, ez magától is tud hegeszteni :-)) mert addig jóformán csak bénáztam, corgonnal meg hegesztettem. Megmutattam egy hegesztő srácnak itt a boltban, az csak lesett, hogy ezt én rittyentettem? Merthogy cukrász vagyok, nem gondolta volna.
    Addig legóztam a dolgokat, míg nem haza egy ilyen palackot. Nyilván nem mindenáron, mert régen hirdettek mindenhonnan palackot pld Orosházi lindést felhívtam, 80000 Ft tele töltet corgon, a palackomért meg ad e gy tizest.
    Bementem a legkózelebbi linde telepre, jófej srác mondta elcseréli a palackot szőrén, töltet 26ezer. A co2 7160Ft. Te 12ért jó áron veszed azt a 4,7et mert nekem átszámolva 16ezer körül van. Tehát már drágább. Aztán amikor a szomszédéval meg mikor az enyémmel dolgoztam azt tapasztaltam: egy pár varrat és lement 10 bar. Én az egyetlen reduktorom pakolom át a palaccserekor. Ha corgonra váltok 3-4 fordulatot nyitni kell a szabályzón (iweld mikireg 2órás) nem értek a fizikához, de arra következtetek, hogy talán több kell.
    Nekem nehéz a gépem, talán 14 kg. Benne a dob 15 kilós, ha tele. Plussz a palack. Én is itthon művészkedem csak. Magamnak. De Vettem egy tekercs porbeleset. Én megszerettem azt is. Telwin 0,9esem van. Nem tudom, hogy mind ilyen-e, ez marha drága valami 8 ezer 0,8 kg. De hogy az milyen reménytelenül rozsdás, festett akármin fog ívet az hihetetlen!

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák