Új hozzászólás Aktív témák

  • tm5

    tag

    Sziasztok,
    Van egy 2K-s monitorom, amin van HDMI, DVI-D és DP csatlakozó.
    Van egy gépem amin van (alaplapon) HDMI és DVI-D csatlakozó, de sajna csak HDMI-n keresztül megy a 2K, DVI-D-n keresztül nem (valami inteles driver/HW limitáció :W ).
    Van még egy laptop amin csak HDMI csatlakozó van. Megy vele a 2K-s kép, persze.
    Hogyan tudnám mind a két eszközt a monitorra kötni, úgy, hogy mind a kettő esetén 2K-s legyen a kép?
    (Természetesen egy időben csak egy source megy, csak nem akarom minden váltásnál átkábelezni az egészet.)
    Ami opciókat látok:
    - szerezni egy HDMI -> DP átalakítót vagy kábelt. Átalakítót láttam elég drágán. Kábelt olyat láttam, hogy DP-HDMI, de nem tudom, hogy ez működik-e a másik irányba is. Emellett eléggé megoszlanak a neten a vélemények, hogy ez egyáltalán mehet-e.
    - szerezni egy HDMI -> DVI-D átalakítót vagy kábelt. Na itt jobban félek, hogy hiába DVI-D lenne, nem megy át a 2K.
    - venni egy olcsóbb videó kártyát a gépbe amin van DP csati. Ez a legdrágább de legtisztább opció.

    Tudtok ajánlani olcsó (működő :)) HDMI - > DP megoldást? Vagy bármi más is ötlet is jöhet.
    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák