Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    Szevasztok!

    Nekem az lenne a problémám, hogy az xp mellé (belső merevlemez "c" meghajtó) föltettem egy mobilrack-re a win7 bétát. Csakhogy miután kivettem a gépből a mobilrack-et még mindig bejött a windows boot manager és a win7 volt a highlight. Azóta rájöttem, hogy az a buznyák win7 telepítette nekem az xp-t tartalmazó c meghajtóra a boot managert. Ezekután gondoltam egyet visszaraktam a mobilrack-et, be win7-be és a rendszerindítást átállítottam arra, hogy "earlier version of windows" (xp) és kivettem a pipát a 30 sec-es visszaszámlálás elől. Ez mind szép és jó. Mostmár rendesen egyből az xp boot-ol, de látom, hogy még mindig elindítja a boot manager-t csak ugye nem vár semennyit sem. Hát én azt szeretném, hogy egyáltalán ne töltődjön be a boot manager (még 0 sec-re sem). Csakhogy a c meghajtóra települt "Boot" alkönyvtárat sehogy sem lehet leölni mert azt pofázza, hogy nincs jogosultságom, meg hiba az attribútum megadásakor. Pedig emiatt a Boot mappa miatt töltődik be nekem mindig a boot manager (ebben a mappában van több nyelven is a bootmgr.exe.mui). Ezt a c-n lévő "Boot" mappát se xp alól, sem pedig win7 alól nem lehet törölni. Valami tipp, hogy hogyan lehetne leölni teljesen a boot manager-t? Mert hiába most beállítottam win7 alól, hogy 0 másodperc várakozás után indítsa az xp-t, akkor is látom, hogy a gép induláskor lefuttatja bootmgr.exe-t. Na kicsit hosszúra nyúlt. Az a lényeg, hogy azt az állapotot szeretném ami a win7-es kis kitérő előtt volt (vagyis hogy mindeféle boot manager nélkül egyből indul az xp-m). Vagy azon a letörölhetetlen "Boot" alkönyvtáron csak az xp reinstall segít?
    Előre is köszönöm a segítségeket.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz liksoft #8783 üzenetére

    Nem piszkálom. Végülis csak egy 15mb-os mappa a c-n. De hogy microfosék miért nem tudják elegánsabban megoldani ezt a több oprendszeres boot-olós kérdést? :F
    De ha egyszer a win7 telepítése után került fel valahogy a boot manager, akkor az miért nem a win7 partíciójára települt, miért az xp-s partícióra került egy leölhetetlen "Boot" alkönyvtár. Na mind1, majd a következő xp reinstallnál megoldódik a dolog. Most sincs semmi bajom vele, mert egyből bebootol az xp, csak látom a gép indulásakor, hogy betöltődik az a boot manager, csak ugye levettem a várakozási időt 0 sec-re.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák