Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jimmy Clark

    csendes tag

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy beindulni képtelen (nem pörög fel) 1TB-os seagate 7200.11-esen mennyibe kerül reális áron egy fimrware frissités.
    Történt ugyanis, hogy nyaralás után hazatérvén a külső vinyóm nem indult el többé. Elvittem bevizsgáltatni, ahol elmondták nekem, hogy a firmware frissitésével, és a partíciós tábla megjavításával helyrehozható a gond (a ház felnyitása nélkül). Mindez 80k-ért. Ezt persze elutasítottam. Helyes-e az a feltevésem, hogy miután megjavítanák a FW-t saját magam is könnyűszerrel visszanyerhetem adataimat?

    köszönöm

  • Jimmy Clark

    csendes tag

    válasz Imco #15492 üzenetére

    Jelenleg az van, hogy nem pörög fel ergó nem jön létre az usb kapcsolat. Vagyis senki nem mond semmit. Amíg megvolt nem nagyon foglalkoztam monitoring programokkal, de egy éve még biztosan 100% volt a sentinelen. A 80k az adatmentésre vonatkozott. Bevizsgálás után mondta a fickó, hogy ő úgy látja, hogy egy partíciós tábla javítás, és firmware csere kell. Ha nála hagyom a vinyót akkor 50k. Miután ez nekem még mindig sok volt (tudom, hogy ez önmagában nem sok, csak most jelenleg nekem az), megkérdeztem tőle, hogy simán a firmware csere mennyi lenne azt mondta 30k, de semmilyen garanciát akkor már nem tud vállalni rá.
    Mivel egy sérült partíciós tábláról, már volt szerencsém adatokat visszahozni, így ha ezzel jelentősen csökkenteni tudom az árat vállalom a kockázatot. Legfeljebb behúzott farokkal újra szakemberhez fordulok.
    A 30k-t is visszautasítottam, mert úgy éreztem, hogy ez sok egy egy szimpla firmware cserénél (meg azért mert egyszer elkottyantottam korábban, hogy én 30k-t tudnék ebben a pillanatban áldozni erre, és nini pont ennyit is kért érte), meg akkor már megkérdezem a véleményeteket mindenről. Itt voltam (semmiképp nem akarok nekik negatív reklámot csinálni, mert simán lehet, hogy korrektek). És itt látom, hogy valaki mindenestül 35k-ért csinál ilyeneket.
    A kérdésem továbbra is: mennyi szerintetek a reális(piaci) ár egy firmware cserénél, garancia vállalás nélkül.

  • Jimmy Clark

    csendes tag

    válasz liksoft #15493 üzenetére

    Én pedig pont azt gondoltam laikusként, hogy ami a pénz az a munkaóra, a laboratóriumi körülmények, az adattárolás, meg a garancia vállalás (szerintem ez az igazi hozzáadott érték). Na mármost, ha tényleg csak annyiról van szó amit írtam, akkor kevés (max 1) munkaóra (mivel effektíve nincs 1TB-nyi adatmentés), no laboratóriumi körülmények, no gari, no adattárolás vagyis olcsó nekem megfizethető (és persze kockázatos).
    Az is lehet, hogy Veled volt dolgom a vonal túl végén, ebben az esetben ne haragudj, ha a hozzászólást kissé arrogánsan oltósnak érzem :) .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák