Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz gabor222 #51968 üzenetére

    A Maxtor D3 tápja is 12 voltos, csak arra nem emlékszem, hogy a csatlakozója passzol-e, mert soha nem próbáltam őket össze.

    A legtöbb MyBook és MyPassport típus kikapcsolhatatlanul titkosít hardveresen (a WD félreérthető tájékoztatást ad a honlapján erre vonatkozólag - ezért terjedt el városi legendaként, hogy nem mindegyik titkosít, ill. kikapcsolható -, mert a Smartware-ban megadható jelszó nem a titkosítás aktiválására szolgál, hanem csak a fájlok elérését akadályozza meg, ha viszont nincs megadva jelszó, attól még ugyanúgy működik a titkosítás - szóval azokat trükkös visszahozni, de nem lehetetlen). Az a lemez is titkosítva volt, aminek a mentéséről korábban írtam, de nem okozott problémát, mert van rá megoldás. Egyedül azok a titkosított lemezek nem olvashatók még, amiknél nem külön modul végzi a titkosítást, hanem maga az MCU titkosít, ezt még meg tudják fejelni azzal, hogy a sűrűn elfáradós USB 3.0 vezérlő is a panelre van integrálva, hogy tuti minden adott legyen a garantáltan idő előtt letérdelős HDD receptjéhez. ;] :D WD-ből belsőt érdemes venni, az összes szerveremben RED-ek vannak és korrektül működnek. Egyébként a többi gyártó külső HDD-i és SSD-i is alkalmaznak titkosítást, csak van, ahol tényleg ki is lehet kapcsolni. :))

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • King Unique

    titán

    válasz gabor222 #51968 üzenetére

    Le van írva az előző válaszban, hogy milyen jellemzőket kell nézni a tápadapternél, illetve megfelelhet más gyártó terméke is (ha szerencséd van, akkor a Maxtor D3-hoz való is), nem kizárólag csak a WD-féle. De lehet venni akár gyári WD tápegységet is, arra is linkelve voltak voltak példák. Vagyis a lehetőség adott, az hogy honnan szerzed be, milyet küldenek stb., az már egyéni probléma.

    Az ilyen külső merevlemezeknél a hardveres titkosítás általában prémium funkció, ami mint a nevében is benne van, az illetéktelen hozzáférést hivatott megakadályozni eszközön belül és akár kívül is. + Mivel az USB-chip real time hardveresen titkosít, a WD-knél is egyből aktiválható / deaktiválható a jelszavas meghajtózár a WD Drive Utilities / WD Security szoftverrel, ezért X TB-os külső meghajtóknál nem kell hosszú órákat, akár napokat szórakozni a szoftveres titkosítással / visszafejtéssel, mint pl. a BitLocker esetében. Na pl. ezek miatt lehet értelme és jöhet jól a hardveres titkosítás.
    Ha nem kell célirányosan hardveres titkosítást használó külső merevlemez, akkor nyilván a vásárlás előtt kellene tájékozódni és nem utólag. A WD-knél is eleve fel van tüntetve a My Book sorozatnál a gyártó weboldalán a hardveres titkosítás, vagyis lehet vele számolni. Ha olyan kell, amelyiknél nincsen hardveres titkosítás, akkor vannak olyanok más gyártók, sőt a WD kínálatában is, lásd pl. az Elements Desktop sorozatot.
    Az meg evidens, hogy ha fontos, nehezen pótolható adatok tárolásáról van szó, akkor alap, hogy azokról legyenek biztonsági másolatok. Azaz eleve több offline és/vagy online tárolón kellene tárolni az adatokat, nem kizárólag csak 1 db külső merevlemezen, akár van hardveres / szoftveres titkosítás, akár nincs. Sőt, a titkosítás eleve + hibaforrás lehet, a szoftveresnél is fennállhat a jelszó, helyreállítási kulcs elfelejtése, elvesztése és akkor lőttek az adatoknak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák