Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz velizare #41933 üzenetére

    Gyári tesztprogramot kéne futtatni rajta, és a kiadott hibakóddal megpróbálni gariztatni. Úgy tűnik, nem stabil a terület kis része. Így használhatatlan, hacsak ki nem deríted hol, és azt kihagyod a partíciók területéből (ha nincs gari rá).

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Kernel

    nagyúr

    válasz velizare #41933 üzenetére

    Számomra nem egyértelmű, hogy mit csináltál.

    Ha én azt mondom. hogy szektorszintű teljes felülírás, akkor szerintem az egyértelmű fogalmazás.

    De itt tesztekről beszéltek, ami lehet sokféle, így nem lehet követni, hogy miről van szó.

    boygabi_

    Ugyanez vonatkozik a te esetedre is. Az áthelyezett szektorokkal már nem foglalkozik a meghajtó, le van selejtezve, nem indikál hibákat.

    A bizonytalan szektorok felülírás hatására változhatnak, de szerintem nem lehet érteni, hogy mit követtél el ennek érdekében.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz velizare #41933 üzenetére

    a részletes teszt viszont meghasalt, megint megtalálta rajta az írás/olvasáshibákat, és a 8 gyengének tartott szektort, amiket áthelyezhet a későbbiekben.

    Az adatátviteli hibákat lényegében nem megtalálta ismét, hanem az már rögzítve van a SMART-ban. Ez a szám soha nem csökken, legfeljebb nőhet a későbbiekben.

    Mivel legtöbb esetben nem a meghajtó saját hibája okozza, külső problémák megszűnése után végleg az adott értéken fixálódhat, ami már jót jelent. Nekem is vannak ilyen lemezeim.

    A gyenge, függő szektoroknak jót tesz, vagy jót tehet az írásteszt. Viszont a részletes önteszt csak olvasással jár.

    Idézet a súgóból:

    Az említett tesztek használata az adatok épségét, biztonságát nem veszélyezteti. A teszt közben a merevlemez továbbra is használható de lassabb lesz (és viszont: a lemez használat jelentősen kitolhatja a teszt futását, akár a becsült időtartam többszörösére is. Ez különösen rendszermeghajtónál jelentős, ahol az op. rendszer ill. egyéb szoftverek által sűrű írás/olvasás zajlik).

    A Rövid ön-teszt általánosságban teszteli a merevlemez komponenseit (író/olvasó fejek, szervó, elektronika, stb.). Ez néhány percet vehet igénybe.

    A Részletes ön-teszt a fentieken túl teljes felületellenőrzést tartalmaz, melynek során az esetleges problémás területek mélyreható vizsgálata megtörténik, és a talált hibás szektorok a használatból kikerülnek. Időszakosan ajánlott ezt a tesztet elvégezni (különösen ha nem tökéletes kondíciójú merevlemezről van szó).

    Szerintem ez kissé ellentmondásos, nálad is sajnos nem irányította át a gyenge szektorokat a tartalék területre, hanem ismét függőnek jelölte.

    Míg előzőleg az írásteszt során függőből hibátlan lett, ha jól vettem ki.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák