Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LBandi

    aktív tag

    válasz Imco #14930 üzenetére

    Üdv!

    Hétvégén megjött az új vinyó, közben kipróbáltam egy live CD-t, ami simán betöltődött és futott, szóval így már tényleg bebizonyosdott hogy a vinyó ment tönkre. :O

    Most jutottam odáig hogy egy HD sentinellel megnézzem milyen állapotba van az ominózus merevlemez. Hát elég elképesztő és igazából nem is értem hogy tudott egyik pillanatról a másikra ennyire szétesni. Jelenleg a Hd szerint van 69 bad sectorom és ~700 gyenge szektorom, a kondiciója a merevlemeznek ~13-20% között ingadozik (nem értem hogy lehetséges :F ). Külön megjegyezném hogy a hiba előtt fent volt a Sentinel és akkor mikor legutóbb néztem akkor még 0 hibás szektor, 100% kondició és több mint 1000 nap élettartama volt (ami most már csak ~15-30 nap között ingadozik). Az érdekessége az hogy a teljesítményre továbbra is 100%-ot és kiváló minősítést ad a lemez, ez is érdekes számomra. Mert én úgy nézem hogy valami olvasófej hiba lehet a lemeznél, de javítsatok ki ha tévedek.

    Másik hogy a Win-be a lemeznek csak az első két particióját látja a harmadikra azt írja hogy nem tud hozzáférni a rendszer. Ez miért lehet? Pedig én csak az első particiót buheráltam (amikor újratelepítést próbálgattam), a másik kettőhöz nem nyúltam, és a középső amin pláne hogy szinte nincs is menteni való azt látom teljes egészébe.
    Hozzáteszem a CHKDisk is végigment az összes partición talált egy rkat sztem >1000 olvashatatlan rekordot meg szektort és még ez sem segített hogy hozzáférjek a 3. particióhoz.

    Most valami adatmentő progival próválkozok, remélem sikerül valamit azért átmentenem.

    Lenne még egy kérdésem hogy az áramszüneten felül okozhatta a táp a merevlemez meghíbásodását, értem ezalatt hogy az áramszünetek által okozott tüskéket nem igazán szürte ki vagy stb (ehhez kicsit hülye vagyok)

    Szünetmentes 100% védelmet nyújtana ilyen esetek elkerülésére?

    Köszönöm előre a segítséget! :C :R

    "Az igazi EMO-s halva születik."

Új hozzászólás Aktív témák