Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LBandi

    aktív tag

    Üdvözlet!

    A problémám a következő, géphasználatközben áramszünet érte a gépet. A következő bekapcsoláskor a Win nem bootolt be, megpróbáltam helyreállítani, az sem sikerült elindítani. Megpróbáltam újratelepíteni, már ott olyan gyanús dolgokat csinált a gép a merevlemez és a korábbi windowsok keresése alatt, hogy egyrész nagyon sokáig tartott neki aztán meg a particióknak a fájlformátumát nem ismerte fel (ismeretlennek írta), illetve azokat teljesen üresnek látta. Nekiláttam formázni a célparticiót, ami iszonyat lassan haladt (nem vártam végig), kb 10%- ment ˇóra alatt. Újarindítottam és megpróbálkoztam a célpartició törlésével majd létrehozásával ami sikerült is és utána a gyorsformázás választottam ami szintén ment. Utána miután a telepítő sikeresen átmásolta a fájlokat resart után elkezdte a chkdiskel vizsgálni, ami talált jópár olvashatatlan rekordot, amiket megpróbált helyrehozni, aminek az lett az eredménye hogy a javítás közben nyomott egy olyan hangot mint amikor standby-ba rakják a gépet és egy kék üres ablakba egy hibaüzenet azzal hogy a fájl binárisan nem egyezzik stb stb.
    Megkérdeztem egy ismerőst hogy ezt mi okozhatja (én elejétől fogva csak a vinyóra gyanakodtam) ő azt mondta hogy még ram vagy akár táp is lehet.
    Van bootolható ramtesterem, szóval ráeresztettem a gépre.
    2×1GB DDr 400Mhz Corsair ramjaim vannak gyári időzítéssel mindent default beállításokkal használom (dual channelbe)
    Szóval az első teszt má az első lefutás alatt talált 17 errort. Kivettem az egyiket és az első dimm slotba helyezve elkezdtem tesztelni a két ramot külön külön. Többszöri lefutásra (4-4 ramonként) nem talált híbát. Visszatettem újra a két ramot és ismét lefuttam a tesztet és az sem talált már hibát :F . Közben az elején leírt telepítési, formázási, chkdisk hiba továbbra is fenáll.

    Fő kérdés hogy csak a vinyóm mehetett tönkre, vagy más alkatrész elromlása is okozhat hasonló tüneteket?

    Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz Imco #14930 üzenetére

    Üdv!

    Hétvégén megjött az új vinyó, közben kipróbáltam egy live CD-t, ami simán betöltődött és futott, szóval így már tényleg bebizonyosdott hogy a vinyó ment tönkre. :O

    Most jutottam odáig hogy egy HD sentinellel megnézzem milyen állapotba van az ominózus merevlemez. Hát elég elképesztő és igazából nem is értem hogy tudott egyik pillanatról a másikra ennyire szétesni. Jelenleg a Hd szerint van 69 bad sectorom és ~700 gyenge szektorom, a kondiciója a merevlemeznek ~13-20% között ingadozik (nem értem hogy lehetséges :F ). Külön megjegyezném hogy a hiba előtt fent volt a Sentinel és akkor mikor legutóbb néztem akkor még 0 hibás szektor, 100% kondició és több mint 1000 nap élettartama volt (ami most már csak ~15-30 nap között ingadozik). Az érdekessége az hogy a teljesítményre továbbra is 100%-ot és kiváló minősítést ad a lemez, ez is érdekes számomra. Mert én úgy nézem hogy valami olvasófej hiba lehet a lemeznél, de javítsatok ki ha tévedek.

    Másik hogy a Win-be a lemeznek csak az első két particióját látja a harmadikra azt írja hogy nem tud hozzáférni a rendszer. Ez miért lehet? Pedig én csak az első particiót buheráltam (amikor újratelepítést próbálgattam), a másik kettőhöz nem nyúltam, és a középső amin pláne hogy szinte nincs is menteni való azt látom teljes egészébe.
    Hozzáteszem a CHKDisk is végigment az összes partición talált egy rkat sztem >1000 olvashatatlan rekordot meg szektort és még ez sem segített hogy hozzáférjek a 3. particióhoz.

    Most valami adatmentő progival próválkozok, remélem sikerül valamit azért átmentenem.

    Lenne még egy kérdésem hogy az áramszüneten felül okozhatta a táp a merevlemez meghíbásodását, értem ezalatt hogy az áramszünetek által okozott tüskéket nem igazán szürte ki vagy stb (ehhez kicsit hülye vagyok)

    Szünetmentes 100% védelmet nyújtana ilyen esetek elkerülésére?

    Köszönöm előre a segítséget! :C :R

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz Imco #14963 üzenetére

    Rendben!
    Esetleg valami ötlet mivel tudnám kideríteni hogy a táppal is baj van? Nincs és egyenlőre biztos nem tudok cseretápot szerezni, tehát valami más módszer kellene. :U

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz liksoft #14965 üzenetére

    Azért szeretném én is látni azt a féltengelyt nem csak hallani róla :)
    Szóval biztos ami biztos azért tényleg szeretnék meggyőződni róla mielőtt kiadok 20-25ezer ft-ot még plusszba hogy tényleg a táp is ludas volt a károkozásban. Mert én még mindig azt mondom hogy amit tudok hogy az áram úgy ment el és jött vissza mint a stroboszkóp, ezt semmilyen elektromos ketyere nem szeresse.
    Mégis valami program vagy teszt amivel előrébb juthatnék. Amúgy már több mint 4 éves a táp és eddig semmi jele nem volt annak hogy gyengélkedne értem ezalatt, rendszerfagyás, újraindulás és még eddig semmi sem ment tönkre ez az első alkalom. (a márkája Hyper Power 580W, igaz nem egy seasonic de nem is egy codegen).

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    Üdv!

    A júniusban vett Samsung HD502HJ típusú 500GB vinyóm tegnap úgy döntött elkezd önpusztító tevékenységet folytatni. A merevlemezt két particióként használtam (100, a másik a maradék), mindig csak gyorsformázva volt. A HD Sentinel mindig fel van rakva a gépre (amióta behalt egy WD vinyóm vihar miatt) az még a tegnapi nap reggeléig 100% kondiciót és 1000 napot jelzett.
    Úgy kezdődőtt, hogy ki szerettem volna próbálni a Lords of the ring online-t aminek letöltöttem a szép termetes ~11GB telepítőjét, de amikor futtatni akartam kiírta hogy the files are corrupted, na akkor fogtam töröltem és leszedtem újra, de akkor is ugyanez volt, na akkor berágtam mondom futtatok egy scandisket hátha okosabb leszek (őszintén valami fileindexelési hibára gyanakodtam). Scandisk fut szépen aztán a végefelé (~95%) megáll és újraindul a gép minden jel nélkül. Újraindulás után látom a sentinel már csak 80% ír ki közben megjelent 39 gyenge szektor. Na mondom hurrá gyorsan lementettem a gépről az adatokat. Ezután úgy gondoltam hátha egy újra particionálás és egy fullos formázás (nem gyors) helyreteszi, tévedtem. A vinyó letakarít, win telepítőn keresztül újraparticionáltam és csak rendszerparticiót formáztam (ami gond nélkül megvolt). A másik particiót a friss winen keresztül a lemezkezelőn keresztül akartam újraformázni, de az is megált ~95%- nál, ahol a scandisk is és újraindult a gép újraindulásnáál már kezdett lassan viselkedni a gép, éreztem baj lesz ebből. Igazam lett a Sentinel szerint kondició 17%, mivel lett 183 bad secctorom és még ott volt a 39 gyenge szektor, élettartamra meg már csak ~száz nap volt. Ma viszem vissza gariba a merevlemezt. (Még jó hogy lementettem mindent az első gyanús jelnél.)

    Kérdés: Mi okozhatta ezt? Nem volt áramszünet, nem volt mozgatva a gép az ég világon semmi nem lett csinálva vele a használat és a fent leírt dolgokon kívül. Létezik hogy a win scandisk, vagy a formázás hazavágta volna? Jó lenne tudni mitől lehetett, nehogy legközelebb is megtörténjen.

    Köszönöm a segítséget! :R

    UI: A win: win7 Ultimate 64-bit, a táp: Hyper-Power 580W modular, alaplap MSI K8N Diamond, ha ezek az adatok segítenek.

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz liksoft #16584 üzenetére

    Hát nem tudom mivel csak ott azon a ponton csinálta a gép, se játéknál, se más gépterhelő alkalmazásoknál nem restartolt még (3dmark, Linx). Utoljára ilyen típusú újraindulásom már több mint egy éve hogy volt, akkor win xp alatt akkor is valami vírus okozta. Mit ajánlasz mivel derítsem ki a probléma forrását? Vagy szerinted 90% hogy táp? Mondjuk érdekes hogy a többi alkatrész még nem adta meg magát.
    A rendszer nincs tuningolva, mind a proci mind a ramok, vidkari a gyári alapértékekkel mennek a kezdetek óta (lassan 5 éve).

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    Üdvözlet!

    Segítséget szeretnék kérni a következő problémámhoz:

    Van egy Toshiba 320GB 2.5" külső merevlemez. Amikor csatlakoztatom a számítógéphez, az felismeri az eszközt és telepíti a drivert, viszont nem jelenik meg maga a tárhely (a meghajtó). Érdekesség hogy a HD Sentinel viszont érzékeli a meghajtót és hibátlan állapotot ír neki. Próbáltam több gépben is és mindenhol ugyanaz a hibajelenség.

    Mi lehet a gond és mivel lehet orvosolni?
    Várom az ötleteket!

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz djculture #27120 üzenetére

    Köszi a választ, közben már én is rájöttem, hogy valószínűleg nincs még "bejáratva", a probléma megoldva! Tegnap már nagyon késő volt és nem járt az agyam. Szégyellem is magam, hogy ilyen kérdést fel mertem tenni anélkül, hogy ezt megnéztem volna. :B

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    Üdvözlet!

    Van egy kb. 8 éves gép, aminek a fő merevlemezén (160GB Hitachi) alkalmanként (változó kb. 1-2 hetente) keletkezik rajta 1-2 bad sector. Ezt újabban csinálja, 3 hónapja jelentkezett először a hiba, a windows nem akar betölteni jelenséggel. A bad sectorok tartalék területre helyezése után a hd sentinel 99% és 100% állapotot ír rá ki maximális hátralévő élettartammal. Továbbá a számítógép használata közben nem tapasztalni semmi rendelleneset, nincs fagyás újraindulás, kékhaláls stb.

    A jelenség akövetkező:
    Minden működik rendesen normális leállítás és a következő bekapcsoláskor már nem indul a windows. Gondolom ekkor jönnek létre a bad sectorok.

    A konfig: Asus P4C800 (Socket 478)
    Intel P4 3.0GHZ
    1GB DDR 400MHZ
    DVD író
    Hitachi 160GB HDD
    Samsung 40GB HDD
    Codegen 300W táp (narancssárga cimkés)

    Minden alapon megy nincs tuning, a winyók és a DVD író is ATA 133-as.

    Okozhatja a problémát a 300W Codegen táp ami a gépben van (ez van benne a kezdetektől fogva tehát annyi idős mint a konfig)?
    Vagy esetleg a merevlemez kezd haldokolni?

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    A konfigból kifelejtettem a VGA-t ami egy Ati Radeon 9600.

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz pjen #32307 üzenetére

    Amint írtam át szoktam őke thelyezni a tartalék tárterületre. A hd sentinel jelenleg is 99% kondició és 100% teljesítményt ír több mint 1000 nap hátralévő éllettartammal, még töredezettségmentesítést is lefuttattam rjta minden gond nélkül. Megnéztem az eseménynaplót és amikor a windows is elkezdett naplózni bad sector miatt disk error-t nem történt semi más hibajelenség. Gép használat közben random keletkezett ahogy nézem.

    Akkor ez csak winyó hiba simán?

    Amásik winyón is lett bad sector, amin korábban eddig egyszer se volt (a régi leselejtezett gépből lett átrakva ebbe tárhelynövelés céljából).

    A tápegység kizárható?

    Mert ha beletennék egy új merevlemezt és közben meg más a ludas (pl táp) akkor pénzkidobás volt ráadásul az új HDD-t is elkezdni bántani.

    Zsivagoo: Most már csak az a kérdés hogy 24 pintes táppal menni fog-e a gép mert ebbe még 20 pines van és én már jártam úgy hogy nem indul el vele, de volt olyan gép ami elindult és működött is.

    [ Szerkesztve ]

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz Zsivaagoo #32310 üzenetére

    Szeged melletti vagyok, de köszönöm a felajánlásod! :R

    Másik hogy lutri-e az olyan táp ami 20+4 pines kialakítású? Erre gondolnék, tudom kutyából nem lesz szalonna, de a gép kora miatt nem biztos hogy jó ötlet volna drágább tápegységbe ruházni.

    Először szerintem úgy lesz hogy meg kellene próbálni egy tápcserét, majd ha előjön azzal is a hiba (ha nem akkor problem solved), akkor még a winyót is cserélni, viszont az már húzos egy 160GB-os ATa-s 15 ezer alatt nincs. :( Így meg már nem biztos hogy ér annyit a gép hogy táp winyó 20ezer+ rákölteni. Aztán meg behal az alaplap vagy más.

    "Az igazi EMO-s halva születik."

  • LBandi

    aktív tag

    válasz djculture #32313 üzenetére

    Kiszállítással már viszont 12 ezer lenne ami igaz nem 15, de még így is túlmutat azon az összegen mint amennyit erre a gépre áldozni érdemes.

    Kipróbáltam egy 20+4 pines chieftec táppal (aminek hiányzik a -5v ága), elindult és működik rendesen vele a gép. Bepróbálkozok egy tápcserével első körben, aztán majd látjuk mi lesz.

    "Az igazi EMO-s halva születik."

Új hozzászólás Aktív témák