Új hozzászólás Aktív témák

  • noncsika

    tag

    sziasztok
    kellene egy kis segitseg :) adott egy 250gigas seagate vinyo (7200.10 asszem de nem mernek megeskudni ra) a heten winamp hallgatas kozben elkezdett szaggatni a zene, aztan teljesen meg is allt es tovabb is ugralt az osszes szamon, a vinyot hirtelen nem latta tovabb az xp. gondoltam mar hogy itt valami komolyabb bibi lehet, hd sentinelt hasznalok, az ugyan meg mindig latta, gondoltam ujrainditom a gepet, hatha az segit. bootolas utan fogadott a lemezellenorzo vagy micsoda es kiirt nehany hibat (tudom, hogy nem egy pontos leiras de nem tudtam megjegyezni mindent) a lenyeg h valami "4 kb in bad sectors" szoveget lattam es kicsit megijedtem. xp felallt, hd sentinel 100%rol mar csak 98%nak minositette es azt irta h talalt 1 hibas szektort. vettem egy 500gb-os kulso wd vinyot, szinte mindent at tudtam menteni rola, gondoltam akkor egyesitem a particiokat (kb 190+60 gb felosztasban voltak a particiok) es utana egyben leformazom. partition magic jott, particioegyesites elindult, es valahol a folyamat kozepen kapott egy errort, es utana hozza se nyult, megint nem latta az xp. gondoltam megin restart megoldja. hat nem segitett, se totalcommander, se sajatgep nem latta a vinyot, hd sentinel viszont igen. partition magic indit, folytassuk ahol abbamaradt. aha, megahogy en elgondoltam... :( valam #xy init failed es mar el se indult tobbet a partition magic. kozben az 500gigas wd vinyonak a segedprogramja is feltelepult es az latta a vinyot. azzal lefuttattam az osszes tesztet, ilyen formazas olyan iras, este magarahagytam es reggelre mar a partition magic is latta, ujraformaztam egy lathato ~250 gigas lemezkent, a hd sentinel most ujra 100%oskent latja. namost itt jon a kerdes, es elnezest a hosszu postert, de nemtudom mi hasznos belole pontosan es mi nem, de az a lenyeg, hogy ezek utan nyugodt szivvel hasznalhatom tovabb a vinyot, nincs semmi baja, jobb mint ujkoraban, vagy elobb utobb megint elo fog jonni ez a badsectorosodas es szabaduljak meg gyorsan ettol amig lehet? valamint ez a bad sector fizikai serules vagy ezzel a formazassal meg is szunt vegkepp a problema? koszonom a segitseget elore is! :R

Új hozzászólás Aktív témák