Új hozzászólás Aktív témák

  • acumen365

    csendes tag

    Hali mindenkinek lenne 1 nagy horderejű kérdésem. Kb 3 hete kezdődött nálam 1 probléma a régi vinyómmal h nem nagyon indult el rajta pár progi (nem sokat használok de ami van azt sűrűn) és némi vizsgálgatás után a gyanúm beigazolódott: atom töredezett a vinyóm(70% fölött volt). Na mármost letöltöttem az Auslogics Disk Defragot- amivel sikerült 35% alá lefaragnom a töredezettséget de így is hiába reinstalloztam ugyanúgy nem indultak el a dolgok(a windows hál égnek azért ment "iba nélkül"). Végül meguntam és mondtam beruházok 1 nagyobb vinyóra, vettem is 1 Sata II-es %00-as WD-t. Nah mármost a rendes folyamat (bekötöm, leformázom, előtte 1 töredezettség mentesítés stb.) Minden klapfolt. De! Amint elkezdek progikat telepíteni 1-2 dolog még úgy ahogy fel is megy rendesen (néhánynál már pl. patch feltelepítéskor hibát ír ki h x-y fájl nem olvasható nem tudja felrakni). Ugyan ez elsősorban 1 játék lenne, amiket vagy rar-fájlból tudok kicsomagolva felrakni vagy letöltök netről. Nos letöltés után a letöltött fájl ha rar kicsomagoláskor 7-zippel azonnal azt írja h sérült v CRc hibás a fájl, vagy hogy nem tudja feltelepíteni mert x,y fájl az adott helyen sérült. Mondom megnézem mi van lefuttatok az új vinyón hát amiket felraktam/letöltöttem 1 az 1ben töredezett! Nem csak azok hanem akár más progik is, pl ha ezt az adott játékot lemezről akarom feltenni (rar-ban vannak meg a darabjai) akkor azt is csak úgy tudom megtenni hha nem felmásolom előtte a vinyóra, hanem a lemezről bontom ki, mert ha felmásolom és onnan bontanám ki már azt írja ki a defrag progi h felmásolás után rögtön töredezett a cucc.Letöltésnél ugyanez a helyzet már 11 helyről szedtem le mineden helynél ha rar fájl kibontásnál crc hiba vagy fájl sérül, exe-nél szintén sérült, képfájlnál nem olvasható a virtuális meghajtón lévő fájl...Mondom hátha nem formáztam le rendesen így újra leformáztam az adott particiót(c az alap és d a nagyobb amire rakom a progikat)...de láss csodát ez sem segít:S Érdekes módon hha ennek a játéknak valamely patchát letöltöm pendrivera onnan fel bírná rakni (lemezről kicsomagolva a az alapjáték nagy nehezen felmegy) de amin felpatcholnám a felrakott játékot már nem tudja felpatchelni mert hibás több fájl...van Hard Disk Sentinel 3.10 Pro ami azt mutatja h kifogástalan a vinyóm de bármit felrakok és lefuttatom utána a töredezettség mentesítés mindig hibásnak látja az imént felrakott progikat:S Most akkor a hds rosszul látja és vannak rajta szektorok amik hibásak alapból? vagy ez vmi vírus?(már nem 1x lefuttattam több vírusírtó progit elvileg 0 fertőztött fájl)vigyem vissza amíg van gari? vagy van vmi más program ami látja h tényleg hibás e adott szektor a vinyón és kijavítja? v nemtom már:S pls help me! thx előre is (bocs a hosszúságért de mondom minél több adat annál könnyebb reagálni rá)

Új hozzászólás Aktív témák