Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Vasinger! #11552 üzenetére

    Nem kimondott backup program, hanem alapvetően diskedit, de ezért is írtam, hogy a KillDisk a legegyszerűbb. Ugyanakkor a diskedit sem komplikált, csak aki még nem használta, nem tudja, hogy valójában mennyire egyszerű:

    http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/hsz_9175-9175.html

    Én ezzel szoktam vinyót felülírni. A képen látható szektorszintű nullákkal egy GetDataBack és társai nyilván nem tud mit kezdeni, mivel erre épül a működése, hogy onnan állít vissza. Nullából viszont nem lehet semmit összehozni, legfeljebb egy jó nagy nullát.

    A teljes képhez még hozzátartozik, esetleg igen költséges módszerekkel és profi céggel lehetne megnézetni, hogy előtte mi volt a merevlemezen, de átlag halandó erre úgysem költ. Pláne többszöri felülírással, vagy különböző szekvenciális felülírásokkal az esélyek még tovább csökkennek. Erre a Diskedit és a KillDisk is egyaránt képes, csak utóbbiban további szekvenciákat is lehet választani, valamint felhasználóbarátabb is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák