Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Joshi #31445 üzenetére

    Hát nem tudom, de a Wiki-s leírásból nekem az jött le, hogy a Core szerves része HD-MA-nak is, tehát "ki se lehet venni" belőle és a nélkül talán a HD sáv sem működne "magában" és hogy a Core-nak meg megvannak a korlátai, ami ésszerűen a sima DTS specifikáción belül kell, hogy legyen. De azért a Wiki is tévedhet, ill. annyira nincs ez részletezve pontosan. Én olyan DTS-HD sávos videóval még nem találkoztam, amiben ne lett volna Core, vagy a Core is HD lett volna.

    Amúgy épp azért tűnt fel, mert korábban minden videónál kiírták a Core-t is a media infóban ezek a progik, de most néztem egyet és abban már nem láttam. Ezért is ijedtem meg, hogy ez meg mi, nincs sima DTS Core benne? De a neten rákeresve erre többen panaszkodtak a Mediainfo progi kapcsán, amiből direkt kivették ez a ficsőrt nemrég (csak azért mert a donátoroknak nem tetszett, hogy azt is kiírja, ez is "jó vicc"). A 18.05-ös verzió még jól mutatja külön a Core-t is. De az MPCHC-val nem lehet mit kezdeni, mert gondlom az is gyak. ezt az újabb Mediainfo-t használja már, pedig nekem az lenne a jó, ha lejátszás közben is megtudnám nézni.

    Amúgy nincs erősítőm, hanem vagy direktbe a TV-be megy, vagy a média Box analóg kimenetére kötött hangfalakra. A Box meg szerintem csak a sima DTS (Core)-t tudja dekódolni, akár digitális 2.0 PCM-re (a TV-nek), akár analóg sztereóra (a hangfalaknak). Ezért lenne fontos nekem ez a ficsőr.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák