Új hozzászólás Aktív témák

  • polcsi

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, mégpedig, hogy a napokban vettem egy HD4670-es kártyát, kipróbáltuk először egy ismerősömnél, akinek szinte ugyan olyan rendszere van,mint nekem (AMD 4800 X2,2 GB RAM). Xp alatt futtatunk 1080p-s dxva-s illetve a nélküli mkv-kat a MPC - HC-ben és ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva, a dxva alatt a proci még a 10% terhelést sem érte el, de a többi filmnél sem haladta meg az 50-et. Na a problémám akkor jött, mikor otthon is beraktam a kártyát a gépbe (e4850 x2, 2 GB RAM, ASUS T3-M3N8200) és próbáltam ugyan azokat a filmeket, ugyanazokkal a codekkel, ugyanazokkal a beállításokkal, csak éppen Win7 alatt, de legfrisebb VGA driverral, akkor a dxva-s filmek 60 - 70%-ban terhelték a procit. Esetleg a win 7 lehet a bűnös, vagy maga az energiatakarékos proci és annak Q'nQ'-ja. Ha valakinek lenne épkézláb ötlete, azt megköszönném!

    Igazán már most is nagy a változás az alaplapi 8200-es kártya után és elégedett vagyok,de ha már láttam saját szememmel, hogy mennyire jól működik a hardveres támogatása a HD filmeknek, akkor nem igazán akarok kompromisszumot kötni....:):)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák