Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz gyulank #82870 üzenetére

    Az a helyzet, hogy én saját kenyeret eszek, és rendszeresen végigmegyek ezeken a műveleteken, nem akarom máshogy csinálni, és okkal kell olyan mérleg amilyen. Szóval pl. hogy rajta van az edény, esetleg benne a víz vagy a kovász, vagy mindkettő, és van valamennyi lisztem, amit még nem szitáltam le. Kell 600g, a zacskó nincs tele, ráfér mellé, kiírja, megtudom, elég lesz-e. Ha nem lesz elég, és utólag elindulok felbontani egy másikat, kikapcsol, és lenullázódik. Ez mondjuk okozhat problémákat. És persze lehet mondani, hogy készítsek be biztos többet, de ha a mérleghez szeretnék alkalmazkodni, akkor nem kell új mérleg. Szóval én tudom milyen mérleget akarok, és miért, csak azt nem tudom, hogy jó-e vagy nem, mér-e, vagy nem. Mert itt sebességről van szó. Ha gyorsan szórom vagy öntöm, mér, grammonként emelkedik, csak mondjuk még 1 másodperccel szórás vagy öntés után is emelkedik, így nem tudom akkor megállítani az öntést. Ha meg 1-2g-ot akarok mérni, nem szórhatom gyorsan. De egy teáskanálnyi akármi talán egybe se mindig mérődik, nemhogy szórva. És ez a fő bajom, meg az, hogy nem tudhatom előre, hogy ez jó lesz-e egy mérlegbe, mert amiben nem jó, azt is jóként gyártják. Meg ti is azt írtátok, hogy mind ilyen, amelyik gramm pontos.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák