Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dh66e

    veterán

    válasz Lauda #34104 üzenetére

    Köszönöm srácok!
    Rendeltem pár ledes lámpát egy webshopból az egyik nem működött,ment a mail a boltnak másnapi fuvarban rajta volt a csere lámpa. a futárnak meg odaadtam a rosszat.Továbbá jött egy mail a cégtől hogy köszönik a türelmemet és a rugalmasságomat.Egy 24 órán belül lezajlott probléma megoldása után.Valahogy így képzelem az ügyintézést ilyen esetben.
    Nagy csalódás ez most az Edigitől nekem,évek óta rendeltem dolgokat tőlük ,ez volt az első probléma garanciával amit nem értek miért így zajlik.Telefonálgatás,email küldés a másik oldalon pedig annyi hogy intézik az ügy folyamatban van....
    Most kapnak egy óriási minuszt.

  • Zola007

    veterán

    válasz Lauda #34104 üzenetére

    Pedig van. Amivel te kevered az a "nem tetszik, ezért ki akarom cserélni" dolog

    Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) kormányrendelet értelmében a rendelet hatálya alá tartozó termékek esetében ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a polgári törvénykönyvről (Ptk.) szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.]

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #34104 üzenetére

    Ha a vásárlástól/üzembe helyezéstől számítva három napon belül van gebasz a kötelező jótállásos termékkel, akkor a fenti jogok járnak ez nem a kereskedőn múlik. Amire Te gondolsz, az akkor van, ha személyesen vásárolod és szimplán visszavinnéd vagy cserélnéd, az valóban csak a kereskedőn múlik.
    Ez konkrétan az ED (meg a szállítók) sara.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák