Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    A szárítógép a téma még mindig. :)

    Nézegettem a Bosch szárítógépeit. Mindegyik ma kapható Bosch dobja 112 literes. A szárítókapacitás az egyik legfontosabb adat, ami alapján a mai vásárlók választanak. Egyik gépnél 7 kg, a másiknál 8 kg ruhatöltet van megadva. A példa kedvéért : Bosch WTH85201BY 7 kilósnak van jelölve, de a Bosch WTH85200BY 8 kilósnak.

    Szerintem egy szárítógépbe tölthető ruha mennyisége egyedül a dob méretétől függ. A kisebbe kevesebb, a nagyobba több ruhát lehet pakolni. Ha többet pakolok bele, akkor tovább tart megszárítani, kevesebb ruhával hamarabb végez. Azt gyanítom, hogy a gépek különböző ruhatöltettel történő forgalomba hozása kizárólag a piac szegmentáltsága miatt történik és a fenti két gép alkatrészeiben nem különbözik egymástól, csak a típusszámban térnek el. A piac szegmentáltságát úgy értem, hogy van aki kifejezetten 7 kilós ruhatöltetű szárítót keres, és van olyan aki 8 kilósat. Így mindkét igényt ki lehet elégíteni ugyanazzal a termékkel, más típusszámokon futtatva őket. Szerintetek ??

Új hozzászólás Aktív témák