Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz fehér_ember #316 üzenetére

    " másfeles tömör aluvezetékek; vagy egyáltalán nincs védőföld, vagy ha van is, akkor szerintem a nullára vannak kötve. Szóval ekkora a káosz."
    Már 5. éve igen hasonló körülmények közé "kényszerültem delejforrás szempontjából. A beköltözésünk után szinte elsődleges prioritást élvezett az audio-video rendszerem összerakása/szerelése. Noha a helyiség alapterülete és lég köbmétere is változott, mégis sejteni véltem a kb. várható hangügyi eredményeket.
    Hááát... igen kellemetlenül csalódtam! A vártnál silányabb eredményt kaptam! Eléggé el voltam keseredve, az akusztikai körülményeket is próbáltam javítani, de sehogyan sem sikerült megközelíteni a korábbi (másik lakásban elért) zenei hangminőséget. Már-már kezdtem belenyugodni (jó sok kompromisszummal elfogadni) a körülmények diktálta eredményekbe, amikor is felkeltette figyelmemet néhány fórumon olvasva a "virtuális földről" és a téma családjába integrálható egyéb ketyerékről. Mivel a hobbym-ra szánható/fordítható anyagi forrásom (ami sosem volt sej de jó) maradt a korábbi színvonalon, így a neves gyártók által készített Vf termékek számításba sem jöhettek. Hazai garázsműhelyekben gyártott, a Vf. csoportba beerőszakolt termékek után kezdtem érdeklődni. Egy fórumtársam (akit személyesen is sok éve ismerek) által gyártott és mások által is méltányolt Vf. terméknévre keresztelt kütyüre esett a választásom, ami némi levelezés után elkerült hozzám "kipróbálás" címszó alatt. Bevallom, amíg a kütyüre vártam, még olyasmi is eszembe jutott, hogy mi lesz abban az esetben, ha mondjuk a VF. okoz egy féle (valamilyen) változást, amit kellően megfűszerezve a gyártó általi marketing szöveggel, pozitívumként társítok az esetleges placebó hatásommal, és megveszem? Kell énekem néhány tizest ismét áldozni a "jó hang" reményében?... Meglepetésem a "termék" tesztelése során többszörös volt! Egyrészt, elmaradt a várt marketing szöveg, másrészt a fórumtárs eleve úgy pakolta ki a cuccát, hogy bármi történjen is a próba során hangügyileg, nem kell azonnal döntenem. Marad nálam a Vf, és majd egy - két hét után visszaviszem, vagy odaadom az árát. De a legjobb meglepi az egészben, a Vf. által kifejtett változás volt! Olyannyira tetszett, hogy a beszélgetéssel és az általam unalomig ismert "teszt anyagaim" meghallgatása után, máris felrúgtam a spórolási projektemet, kifizettem a Vf. kütyü árát!
    Azóta is használom a rendszerembe iktatva, egy percre sem bántam meg a termékre kicsengetett vételárat!
    Ezzel a (ismét) bő lére eresztett irománnyal szeretném figyelmedbe ajánlani a "virtuális földnek" keresztelt terméket, aminek gyártóját egy másik audióval (is) foglalkozó fórumon megtalálhatsz. Tudtommal, a "kütyü" kipróbálhatósága saját rendszerben, továbbra sem jelent vételi szándékot a gyártójának. (aki mellesleg egy igen tapasztalt fülű, zeneszerető emberke is egyben)

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák