Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Félve kérdezem mert rákerestem és mindenki melegebb éghajlatra lett küldve vele eddig:
    Pio HTP-071.

    - Abszolút botfülűnek (értsd: semmi extra igényem nincs)
    - Főleg filmekre, zenére ritkán
    - Genius SW 5.1 fa csipogók után kellene
    - Keret több nincs rá. Nem azért mert nem lenne, de egyszerűen felesleges nekem ennél drágább cucc.

    Ezekkel a paraméterekkel vállalható avagy ebben az árkategóriában van más, ami jobb? (akár használtan is)

  • sb

    veterán

    válasz Oldfighter #30476 üzenetére

    Mivel főleg filmre kellene nem ártana a mai hangformátumok kezelése.
    Különben gyanítom a HTPC-n (alaplapi) dekódolva analógon küldve szintén a hajamra kenhetem a minőséget.

    A kérdést megfordítanám: A mostani HTPC analóg kimenet+(régi, fa)Genius SW-5.1 szetthez képest ez azért csak jobb lenne, nem? Nem hiszem el, hogy ne lenne előrelépés, csak 100k felett.
    Értem én, hogy jót akartok ajánlani, de azért csak van élet ez alatt is.
    ? :B

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Tamoo #30489 üzenetére

    Értem, erre voltam kíváncsi gyakorlatilag.
    Hogy azért ajánlotok-e 100e feletti cuccokat csak, mert az a minőségi minimumotok... de ettől függetlenül egy ilyen 70-80k-s szett jobb, mint egy 30k-s (pl. Genius) doboz. Tehát létező minőségi kategória, ami kevésbé igényeseknek jó lehet a még szarabbak/olcsóbbak helyett... csak nem üti meg a ti szinteteket.

    Ha viszont így van és valóban nem jobb, mint pl.a Genius, akkor érthető, hogy nem ajánljátok. Akkor vagy 20-40k között kell valami normálisabb dobozszettet venni (ha létezik még ilyen m is) vagy 100 felett az általatok ajánlottakat, a kettő között akkor felesleges nézelődni. Nem csak a ti elvárásaitok alapján, hanem úgy általánosan is.

    5000-esem van egyébként, az első széria. Úgy emlékszem a köv. szériák már gyengébbek voltak a review-kban. Tehát elvileg nem rossz... nekem megfelelt eddig. :)

    kicsit jobban kifejtem a saját gondolatmenetem, hátha így pontosabban látom a miérteket:
    Ami miatt nézelődök és cserélnék az az, hogy gondoltam ezek a belépő, de erősítős szettek azért:
    1. jobbak vagy egyformák hangminőségre (dobozok) is - de mint mondtam, a geniussal is elvoltam eddig, nagy igényeim nincsenek
    2. HTPC-ről az analóg kimenet helyett mehet digitálisan, nyilván ez is kell, hogy javítson a csumpi kis integrált hangkártya D/A átalakításhoz képest - szerintem ezen a téren jelentősebb javulás lehet
    3. mégiscsak rendes erősítő van benne - itt is lehet nagyobb különbség a Genius és a 071 között
    4. technikai/praktikussági okok: 5.1 analóg kábelezés helyett hdmi vagy optikai kábel, több bemenet, TV-ről is visszakötve a hang (akár ugyanazon a hdmi-n), boxot is be lehet kötni, stb, stb...

    A 2-3-ban sem lehet előrelépés? Gondolok arra, hogy ha az új bögrék nem is jobbak, mint a régi Genius-osok, azért a 2-3. pontból valami mégis csak kihallatszik.
    Vagy nem? :D

  • sb

    veterán

    válasz Tamoo #30509 üzenetére

    Köszi.

    Szóval akkor lezárhatjuk azzal, hogy ha lenne is javulás (főleg a pc-ből kikerülő D/A konverzió, kábelezés, rendes erősítő, stb... miatt) az a bögrék miatt alig fog jobban szólni.
    talán jobb lesz, de semmiképp nem éri meg a 3-4x árat pl. a Geniushoz képest.

    "JBL SCS 178 szett használtan + egy AV erősítő. (legalábbis ez szokott lenni az ajánlás, én még nem hallottam)"

    És erősítőben mi a "minimum" ajánlás? A feltételek továbbra is: főleg mozi, ismertebb formátumok dekódolása és úgy általában a rugalmas csatlakoztathatóság (hdmi-k, stb...).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák