Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enricotoxic

    tag

    válasz dgyuri0123 #88863 üzenetére

    "Azt ne feledd, hogy az ős csúcs CD lejátszók hangját nagyon hamar túlszárnyalták a néhány évvel később készült, negyedannyiba kerülő "utódok".

    Én nem ezt tapasztaltam. Ez inkább a DVD lejátszók képére volt igaz, hogy a csúcs DVD játszó képét pár évvel később egy olcsóbb Sony túlszárnyalta.

    "Konkrétan a 4-600 ezres ársáv minőségét később 100-150e FT-ból el tudtad érni. Pl. Rotel, Nad, hazavágta a korábbi High End trendet, már ami a CD játszókat illeti. "

    Nagyon nem értek egyet ezzel az állításoddal. Több 20 éves készülék messze jobb hangon zenél, mint a mostani negyed annyiba kerülő készülékek és azt gondolom, hogy ez törvényszerű. És nem mondom, azt, hogy régen minden jobb volt, nem vagyok ennek a híve. És azt nem akarom idekeverni, hogy az elmúlt húsz évben a gyártók ízlése is változott, más volt a trend, mást gondoltak a jó hangról, ettől függetlenül az én véleményem az, hogy nem áll meg az állításod. Konkrét készülékeket érdemes összehasonlítani, mint ahogy később Te is megteszed.

    "2000... jelentek meg a legjobb CD-DVD lejátszók is. Pl. nekem is volt egy Pioneer DV668-asom, ami simán agyonverte hangzásban a Marantz CD6000 OSE-t és semmilyen vaktesztet nem kellett tartanom, annyira szignifikáns volt a különbség."

    Pioneer DV717-es lejátszóm volt, hangra nagyon gyér volt, DV668-at nem hallottam, de kétlem, hogy jobb hangot produkált. A Marantz CD6000 OSE nem egy nagyon jó hangú CD lejátszó, de nem tudom elképzelni, hogy a DV668 jobban szól. Arcam, Alto, Rega ezek számomra jobb hangot prezentáltak. Az igazi nagyágyúkkal összevetve a "hazavágta a korábbi High End trendet" nem tűnik reálisnak, pont az ellenkezőjét tapasztaltam.

    Kérdés, hogy a lánc többi tagja mi volt?

    "Kifutó áron teljesen egy szinten mozgott a két eszköz."

    Kérlek, ezt fejtsd ki.

Új hozzászólás Aktív témák